Znowu za duży rachunek? Zmień to! Czasami niewiele potrzeba, aby cieszyć się większą ilością gotówki w portfelu

Ty także chodzisz na zakupy, a później rzednie ci mina, jak patrzysz na rachunek? No właśnie, wielu z nas robi ten błąd, gdyż kupujemy bez planu. W tej sytuacji tracimy więcej gotówki oraz bardziej się irytujemy. Ale można to zmienić.

zakupy w hipermarkecie

Autor: MollySVH
Źródło: http://www.flickr.com
Spece od marketingu dobrze wiedzą, że nasze pociechy to doskonała grupa odbiorców. Bez problemu można je owinąć wokół palca oraz zainteresować niepotrzebnymi produktami. Zajęci zakupami nie mamy szans na kontrolowanie tego, co wrzucają do wózka nasze dzieci. Dlatego najlepszym wyjściem jest nie zabierać ich ze sobą, uwzględniając ich propozycje na naszej liście zakupów.

I nieważne, jakiego typu to zakupy, czy w supermarkecie czy zakupy w Lublinie, gdzie zakupisz takie produkty: czy na targu.

Jeżeli pragniesz dowiedzieć się więcej, to obejrzyj dodatkowe info (https://pieczatki.pl/rybnik/). Są one na następnej witrynie, którą umieściliśmy pod tym linkiem.

Jeżeli uznają ten podział za niesprawiedliwy, można co tydzień wyprawiać jednego rodzica na zakupy. Tego typu zagranie da do zrozumienia dzieciom, iż nie są nie brane pod uwagę w rodzinnych sprawunkach, pomimo tego, że tylko jedna osoba jest wytypowana do zakupienia niezbędnych w domu rzeczy.

Wiadomo, że każdy ma koło naszego domu różne sklepy. Są to dyskonty, delikatesy i zwykłe osiedlowe kioski spożywcze.

Sprawdź poza tym te niebanalne wskazówki z www (https://www.autopart.pl/), które przeczytasz pod tym odnośnikiem – one również opisują niniejsze zagadnienie.

Niestety ceny w jednych są sporo wyższe, aniżeli w drugich. Stąd warto by było wykonać bilans, jakie artykuły w jakich miejscach kupować. Jeśli codziennie kupujemy chleb, dobrze byłoby się w niego zaopatrywać w osiedlowym sklepiku, lub piekarni, ponieważ w takich miejscach jest on po prostu lepszej jakości. Nie trzeba z pewnością robić tam dużych zakupów. To samo dotyczy mięsa, dobrze jest je nabyć w delikatesach lub u rzeźnika.

zakupy spożywcze

Autor: Franklin Heijnen
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak po większe sprawunki, gdzie uwzględniamy artykuły przemysłowe, można pojechać do dyskontu, gdzie ceny są często dużo niższe. Co się tyczy oszczędnych zakupów warto wiedzieć też o tym, aby robić zakupy raz na jakiś czas. Oznacza to, że zachowujemy się podobnie jak posiadający samochody mieszkańcy obszarów wiejskich, którzy jadą do miasta po sprawunki, dajmy na to mieszkańcy lubelskiego raz na jakiś czas kupują produkty do domu w Lublinie w dużym sklepie – płyta cegłopodobna. A gdy zabraknie jakiejś rzeczy to idą do okolicznego sklepu. Ale to ważne, gdyż czym częściej będziemy kupować w dyskontach, tym większą ilość będziemy wydawać pieniędzy. Niby wybieramy się tam po dwie rzeczy, a wychodzimy z dziesięcioma. Każdy z nas to zna, gdyż zaraz jakaś promocja rzuci się w oczy i się zdecydujemy. Tymczasem kiedy mamy pewną odległość od takich miejsc, to możemy robić zakupy raz a dobrze.