Zanim weźmiesz do domu psa lub kota… Przeczytaj co jest niezbędne

O posiadaniu swojego psa lub kota marzy mnóstwo dzieci. Rodzice często są ulegli na tego typu prośby. Nim mimo wszystko w naszym domu zagości kot lub pies dobrze jest się do tego przygotować. Zarówno kot, jak i pies wymagają w domu kilku niezbędnych przedmiotów. Każde z nich będzie potrzebowało pojemników na pokarm i wodę, wymagane jest także miejsce do spania. Dla pieska musimy kupić również smycz. Kot wymaga dodatkowo również kuwety i żwirku. W sklepach zoologicznych jest bardzo szeroki wybór rozmaitych typów żwirku.

żwirek silikonowy do kuwety

Autor: Tom Thai
Źródło: http://www.flickr.com

Żwirek silikonowy dla kota doskonale wchłania wilgoć i to nawet w większej ilości.

Musisz znaleźć inne podobne artykuły? Jeżeli tak, ta wskazówka z serwisu jest godna uwagi, gdyż dotyczy podobnej kwestii.

Żwirek silikonowy dla kota tak samo dobrze jak wilgoć pochłania także nieprzyjemny zapach. Prócz żwirku silikonowego w sklepach udostępnione są inne rodzaje żwirków, znajdą się również te pachnące. Oczywiście będziemy potrzebowali także odpowiedniej karmy dla nowych pupili w naszym domu. Sklepy oferują niezwykle bogaty wybór suchej i mokrej karmy dla piesków i kotków. Psa można dokarmiać również własnoręcznie ugotowaną karmę. Wówczas jednak konieczne będzie dodawanie mu do karmy odpowiednich witamin. Witaminy dla psa to bogata gama środków przeznaczonych dla szczeniaków, psów dorosłych, lecz także dla starych psów. Witaminy dla psa sport-dog niewidoczne ogrodzenie dla psa będą tak skomponowane, aby łączyły wszelkie niezbędne składniki, dlatego mnóstwo preparatów witaminowych będzie uzupełnianych również składnikami mineralnymi. Decydując się na wzięcie kota musimy wiedzieć, że niezastąpionym akcesorium prócz kuwety będzie również drapak. Sklepy oferują bogaty wybór tych akcesoriów, każdy z nich może służyć nie tylko do ścierania pazurów, lecz także do zabawy.

piesek

Autor: Carol VanHook
Źródło: http://www.flickr.com

Drapaki dostępne są w rozmaitych konfiguracjach, naturalnie więc, że są bardzo zróżnicowane pod względem ceny. Na pewno zdołamy wybrać drapak, jaki będzie odpowiadał z jednej strony naszym możliwościom finansowym, z drugiej temperamentowi naszego kota. Na koniec należy pomyśleć o tym, by dodatkowo nabyć transporter. Są wśród nich niezwykle różne typy, między innymi specjalistyczne torby transportowe i utworzone z wikliny budki służące do ich przewożenia. Transporter przyda nam się gdy będziemy musieli z kotkiem wybrać się do weterynarza.