wynajem

wynajem

Najważniejsze co należy wiedzieć o zakładaniu własnej firmy i coworkingu

Jeżeli spytać jakiejkolwiek osoby jaki jest jej pogląd na temat obecnej sytuacji na rodzimym rynku pracy, zapewne nie będzie to pozytywna opinia. Każdy z nas wie przecież jak trudno jest obecnie znaleźć zajęcie, nie tylko zgodne z posiadanymi umiejętnościami ale jeszcze dobrze płatne. Zwłaszcza młodzi ludzie, którzy dopiero zaczynają dorosłe życie mają problem z ustabilizowaniem swojej sytuacji.

(więcej…)

Dlaczego opłaca się wynająć autobus prowadząc własną firmę?

Przedsiębiorstwa, które mają do zaproponowania wynajmowanie autobusów lub innych pojazdów nade wszystko mają obowiązek być obeznane ze wszystkim, co kieruje się do takiej działalności gospodarczej. Mają obowiązek wiedzieć, jakie konkretnie zasady są ważne, gdy mówić o wynajmowaniu pojazdów i muszą również w odniesieniu nich całkowicie się dostosować.

(więcej…)

Inwestycje mieszkaniowe, handel i wydzierżawienie mieszkań w Polsce

Żyjemy w okresie, w których obecny jest rozwój światowej gospodarki. Fakt ten wpływa również na sytuację w Polsce. Mieszkańcy stają się bardziej bogaci. Ulega poprawie także sytuacja na rynku nieruchomości. Sprzedaje się coraz więcej lokali. Takie zjawisko występuje zwłaszcza w dużych aglomeracjach miejskich, które są skupiskiem miejsc pracy. Obywatele coraz częściej decydują się na inwestowania i kupują lokale.

(więcej…)

Właśnie studiujesz i planujesz wynająć lokum? Kawalerka będzie doskonała!

Nie wszyscy studenci mają szansę na otrzymanie mieszkania w akademiku. Zdecydowana większość z nich musi sobie niestety poradzić we własnym zakresie, decydując się na wynajem pokoju lub mieszkania. To pierwsze rozwiązanie nie wszystkim odpowiada – wielu młodych ludzi preferuje mieszkać samodzielnie lub osobiście znaleźć sobie współlokatorów. W ich przypadku jedynym rozwiązaniem okazuje się być wynajęcie mieszkania.

(więcej…)

Na co powinno się zwrócić uwagę, wynajmując nawierzchnię magazynową

W Sieci odszukamy w dzisiejszych czasach multum propozycji dotyczących najmu nawierzchni magazynowych. Dziś magazyny mają ogromnie wiele różnych zastosowań, nierzadko znaczne firmy i przedsiębiorstwa trzymają w magazynach swoje artykuły, dodatkowo w magazynach przeprowadza się także procesy produkcyjne. Nie tylko duże przedsiębiorstwa wynajmują składy, nieduże firmy też często potrzebują grunty inwestycyjne oraz przestrzenie magazynowe do wynajęcia, bo rozwiązanie to jest niezmiernie wygodne oraz komfortowe.

(więcej…)

Opodatkowanie wynajmu w Polsce

W kraju w czasie wynajmu apartamentu obowiązują pewne wytyczne. Strony podpisujące umowę najmu powinny być świadome, że do ich obowiązków zalicza się zapłata określonych podatków. Rozważając sprawę taką jak opodatkowanie wynajmu należy przyznać, że oprócz podatku głównego należy płacić podatek dochodowy od osób fizycznych, podatek VAT – od towarów i usług, a także podatek od nieruchomości. Osoby podpisujące umowę są świadome tego, że jeśli się nie wywiążą z zapłaty nałożonego na nich obowiązku uiszczenia opłaty mogą spodziewać się bardzo nieprzyjemnych konsekwencji w postaci stawek podatkowych. Opodatkowanie wynajmu i spodziewane kary za brak zapłaty rozliczają określone organy podatkowe.

(więcej…)

Wynajem hali magazynowej- doskonały sposób na zagwarantowanie sobie bezpieczeństwa oraz nienagannej jakości przechowywanych dóbr

Powinniśmy mieć świadomość, że dysponując wartościowymi towarami wypada zatroszczyć się o ich bezpieczne przechowywanie. Doskonałym rozwiązaniem jest wynajem właściwych pomieszczeń, jakie zapewniają pełne bezpieczeństwo a także wymaganą przestrzeń. Hale magazynowe są dostosowane do różnych oczekiwań oraz zapewniają rewelacyjną infrastrukturę transportową.

(więcej…)