Wybór bramy garażowej. Wybór na lata

W trakcie budowy domu, jego właściciele muszą podjąć dużo ważnych decyzji, które powinny być doskonale przemyślane. Z racji tego, że dzisiaj praktycznie każda rodzina użytkuje przynajmniej jedno auto, niezbędna jest budowa garażu, który będzie je chronił przed niszczącym oddziaływaniem czynników atmosferycznych. Jednym z podstawowych elementów garażu są oczywiście dobrze dopasowane bramy garażowe. Jak je wybierać, żeby mieć gwarancję zadowolenia? Jakie ich cechy mają największe znaczenie?

garaże

Autor: Travis Wise
Źródło: http://www.flickr.com

Co najważniejsze, należy zapoznać się z typami bram, które są sprzedawane na dzisiejszym rynku. Istnieje szansa kupienia bram rozwieralnych. W przeszłości charakteryzowały się one sporym zainteresowaniem, jakie dzisiaj jednak znacznie się zmniejszyło. Oferowane są również bramy uchylne, segmentowe oraz rolowane. Decydując się na określony produkt(zobacz etykiety logistyczne) powinno się mieć głównie na uwadze ilość miejsca na podjeździe. Na przykład, bramy rozwieralne sprawdzą się jedynie na wolnych podjazdach. Identycznie dzieje się w przypadku bram uchylnych, jakie dzisiaj cieszą się ogromną popularnością. Tylko bramy segmentowe i rolowane nie potrzebują wolnego miejsca i jednocześnie nie zajmują go już w środku garażu.

Duże znaczenie dla większości osób ma też sposób, w jaki brama jest otwierana. Jeżeli ceni się wygodę, warto zastanowić się nad rozwiązaniem, którym są bramy wyposażone w napęd, obsługiwane stosownym pilotem. Dzięki temu nie trzeba będzie wychodzić z auta, aby otworzyć bramę i umieścić samochód w garażu. Napęd elektryczny mają obecnie bramy rolowane. W przypadku pozostałych bram konieczne jest jego założenie, co także trzeba wziąć pod uwagę wybierając najlepszy dla siebie produkt (sprawdź przykłady).

Oczywiście, ogromne znaczenie ma również kwestia ceny. Nie należy jednak decydować się na najtańszy produkt, mając wyłącznie na względzie maksymalną oszczędność. Brama garażowa to z założenia element, który ma służyć kilkanaście lat, musi się zatem odznaczać się najwyższą jakością.

Reasumując, ilość miejsca wewnątrz garażu oraz na podjeździe, jak też kwestia wygody to priorytetowe zagadnienia, o których należy pamiętać wybierając dla siebie naprawdę funkcjonalną bramę garażową. Na szczęście asortyment jest obecnie na tyle szeroki, że każdy odnajdzie coś stosownego dla siebie – poznaj dodatkowe informacje na .