Wybieramy olej silnikowy do auta

Jak dobrać olej odpowiedni do silnika? To pytanie, które budzi wątpliwości wielu posiadaczy aut. Czym więc powinniśmy się kierować przy wyborze oleju silnikowego?

Sposobów na dobór właściwego oleju do silnika samochodu jest kilka. Jeśli jesteśmy posiadaczami nowego auta, tutaj sprawa jest prosta, ponieważ standardowo kupujemy olej od dilera.

Uwaga! Przygotowaliśmy dla Ciebie następny artykuł – a tam interesująca treść (www.bubucraft.pl/recznik-na-prezent-z-dedykacja) na powyższy temat. Sprawdź obowiązkowo i życzymy przyjemnej lektury.

Wiemy więc co i kiedy wlewaliśmy, mamy wszystko dokładnie opisane w książeczce serwisowej. Sprawa się komplikuje jeżeli kupujemy auto używane i dokumenty nie dostarczają takich informacji. Możemy oczywiście próbować dowiedzieć się od sprzedaWCy, kiedy ostatnio i jaki olej był wlewany, ale czasem nie da się tego ustalić. Wówczas warto sięgnąć po internetową wyszukiwarkę oleju.

salon fryzjerski

Autor: osseous
Źródło: http://www.flickr.com

Na stronie popularnego producenta olejów silnikowych, firmy Total znajdziemy niezwykle pomocną wyszukiwarkę olejów. Aby odnaleźć odpowiedni olej dla naszego pojazdu wystarczy wprowadzić w wyszukiwarkę markę i model samochodu lub skorzystać z gotowego menu. pomocnicze oleje total spełniają wymagania najsurowszych specyfikacji dla konkretnych samochodów. Należy wziąć pod uwagę, że olej musi być dopasowany nie tylko do modelu, ale także dobrany pod względem specyfiki pracy silnika. W ofercie firmy Total znaleźć można oleje dostosowane do jazdy miejskiej jak i po autostradzie, wykorzystywane w jeździe sportowej, ale również w samochodach osobowych używanych w ekstremalnych warunkach eksploatacyjnych – zobacz tutaj.

Najistotniejszym czynnikiem wyboru jest jednak zgoda z zaleceniami producenta pojazdu. Stosowanie oleju innego niż zalecanego przez fabrykę może skończyć się poważną awarią silnika.