Wiele zakładów działa jedynie dzięki energii elektrycznej – dlatego należy dbać o jej jakość oraz nieprzerwany dopływ

Często myślimy, że migotanie lampki albo przegrzewanie się pewnych urządzeń działających na prąd, to norma.

Niestety nie powinno tak być. Prąd musi być dostarczany do nas w najlepszej możliwie jakości, tak aby nie mącić pracy żadnych urządzeń.
wzorcowanie przyrządów pomiarowych

Autor: Mainstream
Źródło: http://www.flickr.com
powiększenie - samochód

Autor: Cezary Borysiuk
Źródło: http://www.flickr.com
Chodzi rzecz jasna o sprzęt przeróżnego typu – domowy oraz firmowy. Skupmy się jednakże na dziedzinie przemysłowej. Przeróżne straty prądu powodują, że fabryka często traci ogromne kwoty. Nie od razu, ale długofalowy. Na przykład – przegrzewają się instalacje (pompa ciepła nibe) lub zauważalne są się regularne usterki.

Jeśli będziesz zdania, że opublikowane w tym artykule informacje są warte uwagi, przeczytaj dodatkowo szczegóły w linku IEC 61508. Będą tam tak samo wartościowe dane.

Przerwy w produkcji lub remontowanie urządzeń – całość kosztuje spore sumy. Wobec tego trzeba zainstalować rejestrator energii. Dobre rejestratory zapamiętują masę informacji na przestrzeni dłuższego czasu. Dzięki temu określimy w którym miejscu tracimy najwięcej prądu.

Wiedźmin, gra komputerowa

Autor: BagoGames
Źródło: http://www.flickr.com
Każda spółka musi dbać o swoje produkty. Utrzymanie ich wysokiej jakości wymaga dopracowanych systemów kontroli produkcji. Do wyprodukowania czujników temperatury, potrzebnych jest wiele elementów, które powinny spełniać wygórowane standardy, ponieważ muszą wytrzymać niezwykle wysokie albo szalenie niskie temperatury. By spełniały takie warunki muszą zostać poddane drobiazgowej kontroli certyfikowanymi przyrządami.

Do określenia grubości kostki ceramicznej używa się suwmiarki, która wcześniej została poddana wzorcowaniu. Wzorcowanie przyrządów pomiarowych odbywa się w wyznaczonych laboratoriach. Wzorcowanie inaczej nazywane jest również kalibracją.