W jaki sposób zdrowo karmić dzieci?

Aby nasze dzieci rosły oraz rozwijały się odpowiednio, powinniśmy jeszcze dużo zmienić w ich diecie. Przedstawiamy porady żywieniowe dla dzieciaków w trzecim oraz drugim roku życia.

O żywieniu bobasów wiesz dużo. A o diecie maluchów w następnych dwóch latach życia? Tutaj jest gorzej. Natomiast ostatnie badania dowiodły, iż dieta maluchów w drugim i trzecim roku życia odległa jest od doskonałości. Nie dość, że sporo bąków ma niedobory żelaza (zwiększa to zagrożenie wystąpienia niedokrwistości) a także wapnia (maluchy otrzymują wyłącznie 60–70% rekomendowanej ilości), to w ich jadłospisie jest zbyt mało miedzi i cynku. Za to nadto dużo białka, tłuszczów zwierzęcych, cukru oraz soli, a zbyt mało artykułów dostatnich w drogocenne wielonienasycone kwasy tłuszczowe (oliwy z oliwek). Właśnie z tej przyczyny grupa speców w dziedzinie pediatrii oraz karmienia opracowała nowe zaordynowania. Zdrowa żywność dla dzieci: Wprowadź pieczywo oraz wyroby zbożowe z maki pełnego przemiału. Małe dzieci (zobacz oświetlenie łazienkowe) nie muszą jeść wyłącznie pieczywa białego (szczególnie bułeczek). W ich diecie powinny znaleźć się bułki i chleb razowy (dobrze wypieczony), pieczywo z mąką orkiszową, brązowy ryż, a prócz kaszy manny także inne kasze (jaglana, kukurydziana) a także płatki owsiane.
Nissan

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com
Do wypieków domowych stosowna jest mąka bio. Warzywa gotuj na parze, serwuj w zupach albo w formie surówek.

Przeczytaj ten tekst, to również jest świetne źródło prezentowanego problemu. Nie wahaj się i kliknij a z pewnością nie pożałujesz.

Ze strączkowych (soczewicy) przygotowuj purée. Posiadają sporo składników mineralnych, białko roślinne oraz błonnik. Owocami zastępuj słodkości, podawaj je jako deser.

W jadłospisie maluszka powinno znaleźć się mleko jak też jego przetwory. Zawiera ono łatwo strawny wapń, magnez i białko. Kefir i jogurt są lekkostrawne oraz bogate w bakterie kwasu mlekowego.