W jaki sposób wybierać najlepszą karmę dla swoich domowych pupili, by mieć pewność, że dostarcza się im wszystkich niezbędnych składników?

Dzisiaj, osoby, które posiadają psy, koty bądź inne domowe pupile, starają się zagwarantować im wszystko, co potrzebne jest im do życia. Minęły czasy, gdy psy były karmione resztkami ze stołu i wiele osób nie przejmowało się ich prawidłowym żywieniem. Dobrze zbilansowana dieta zwierzęcia ma tak samo duży wpływ na jego zdrowie, jak żywienie człowieka, toteż konieczne jest zamawianie wysokiej jakości karm. Jakimi kryteriami należy się w tym przypadku kierować?

pies

Autor: sxc.hu
Źródło: sxc.hu
Co najważniejsze, trzeba pamiętać, że wybór karmy dla psów powinien być dobrany do indywidualnych potrzeb psa. Oczekiwania żywieniowe są uzależnione od rasy. Ma to priorytetowe znaczenie, tym samym kiedy nie wie się dokładnie, jaką karmę zaserwować zwierzęciu – już w momencie zakupu szczeniaka z hodowli warto zapytać o opinię hodowcę. Oni najczęściej są w stanie udzielić stosownych informacji. Odpowiedzialny hodowca będzie też służył pomocą po zakupie szczeniaka. Warto jest wobec tego się do niego zgłosić, tym bardziej, że przeważnie hodowcy mają niemałe doświadczenie w tej kwestii i mogą przekazać nam wiele przydatnych informacji.
Źródłem przydatnych informacji jest ponadto weterynarz, u którego leczy się zwierzę. Opcjonalnie, o zdanie warto zapytać internautów, między innymi na specjalistycznych forach. Trzeba na pewno pamiętać, że zdecydowanie nie należy oszczędzać na karmach, jako że

pies

Autor: Mark Hillary
Źródło: http://www.flickr.com

może się to negatywnie odbić na kondycji zdrowotnej zwierzęcia, a pewnych ubytków, zwłaszcza powstałych w fazie wzrostu nie da się już naprawić. Warto wziąć to pod uwagę. Na dodatek, trzeba pamiętać że jedzenie dla kotów sterylizowanych (dedykowane produkty dla kotów kastrowanych) jest inne niż dedykowane dla kotów, które takiego zabiegu nie przeszły – .

Wybierając określony wyrób trzeba mieć więc na uwadze potrzeby swojego pupila, jakie zmieniają się w ciągu jego życia. Oczywiście, nierzadko karma musi być uzupełniana przykładowo zwyczajnym mięsem.

Czy masz chęć przeczytać analogiczne porady? Jeśli tak, to zobacz w witrynie inne wiadomości dotyczące tej kwestii – odnośnik jest tutaj.

Wszystko zależy od tego, której rasy psa posiada się w domu. Możliwości na dzisiejszym rynku jest naprawdę bardzo dużo, dlatego każda osoba na pewno będzie potrafiła znaleźć produkt odpowiadający potrzebom jej pupila. Wybór karmy w żadnym razie nie powinien być przypadkowy, zwłaszcza jeśli chce się odpowiedzialnie dbać o stan zdrowia kota albo psa.