w jaki sposób robić zakupy oraz sprzedawać online

doba zakupów internetowych
W dobie internetu i pośpiechu coraz częściejwybieramy nabywanie produktów online. ułatwiamy sobie życie poprzez sprzedaż internetową. Upraszcza nam to zakup produktów, które są trudno dostępne lub sprowadzane zza granicy.

Zakupy

Autor: iStock
Źródło: iStock

Kupowanie przez internetCieszącymi się największym zainteresowaniem stronami, które oferują dużą ilość produktów w jednym miejscu jest Allegro czy Ebay. Jesteśmy w stanie przeglądać aukcję, które nas interesują i kupować produkty od razu lub proponować ich cenę. Jeżeli kupujemy jakiś produkt na aukcji upewnijmy się, że jego cena nie przekroczyła tej w zwykłym sklepie. Licytując pewnie produkt można ustawić bezładne powiadomienia mailowe lub sms o podbijaniu ceny przez innych uczestników. Jeśli chcemy kupić zagraniczne akcesoria wystarczy napisać frazę np.zakupy w USA. W internecie jest także wiele wyszukiwarek porównywarek, które pomagają nam wycenić produkty. Podpowiadają, które sklepy mają je w swoim asortymencie oraz gdzie kupić najtaniej.Bardzo dużą ilość ludzi robi zakupy w Niemczech, kupując proszki, środki czystości oraz produkty spożywcze. Tani (sprawdź ofertę na kompy do gier) kurier jest także istotnym faktem, który powinien mieć wpływ na to gdzie mamy zamiar się zaopatrzyć. Gdy masz zamiar kupić dany pewien produkt sprawdź, kim jest sprzedający, poszukaj danych firmowych. Nie zapominaj o danych adresowych.

Sprzedaż internetowaGdy stajesz po drugiej stronie, czyli będziesz sprzedawał produkty na aukcji lub masz własną działalność nie zapominaj o podstawowych regułach handlu internetowego. Powinieneś na aukcji czy swojej stronie czytelnie i klarownie przedstawiać swoje produkty. Oznacza to, że zdjęcia, które wykonujesz produktom muszą być wyraźne oraz przedstawiać produkt, jaki jest wystawiany na aukcję. Informacja o produkcie powinna być rzetelna. Każdą wadę produktu, jeżeli taka jest trzeba opisać. Na swojej stronie internetowej czy aukcji musisz podać wszystkie niezbędne informacje. Czyli dane adresowe jeżeli masz własną działalność sugerujemy wprowadzić NIP oraz REGON. Tanie przesyłki będą zaletą twoich aukcji. Klienci nie lubią przepłacać i długo czekać. Jeśli nie zdecydowałeś się, aby nawiązać współpracę, z którąś z miejscowych firm. Wpisz w google frazę tania zmywarka uniwersalna paczka. Na pewno pokaże się pełno firm, które się tym zajmują. Nie zapominajmy o tym, że jest także coś takiego jak wysyłka za granicę. Poprośmy wtedy klienta o bardzo dokładny adres. Jakiekolwiek pomyłki są w tym przypadku niedozwolone.