W jaki sposób dobrze jest wspomagać lokalny biznes?

Wsparcie finansowe płynące z urzędu miasta lub z Unii Europejskiej nie jest jedynym rodzajem wsparcie, jakiego potrzebują małe, o charakterze lokalnym, przedsięwzięcia. Każdy doświadczony biznesmen ma świadomość, że podstawą każdej firmy, nawet tej lokalnej jest pomysłowa reklama.

Wizytówki

Autor: Sean MacEntee
Źródło: http://www.flickr.com
Taką kompleksową działalnością trudnią się firmy poligraficzne oraz agencje reklamowe. Można w nich wykonać zarówno wizytówki (realizacja zamówień: oferta wydruku wizytówek), jak i druki reklamowe na dużym czy małym arkuszu, ale również usługi wiążące się z promowaniem firmy. Na przykład drukowanie materiałów reklamowych, albo reklamę ambientową. Wszystko uzależnione jest od zasobności portfela przedsiębiorcy.

Główne działania reklamoweNajbardziej istotne to być rozpoznawalnym na lokalnym rynku. Żeby osiągnąć ten efekt, nie wystarczy zachęcająca oferta i atrakcyjna lokalizacja siedziby.

Kliknij tu, sprawdź ofertę naszej firmy a z całą pewnością znajdziesz coś interesującego. Mamy bardzo niskie ceny, zatem się nie rozczarujesz!

Powinno się w jakiś sposób podkreślić zalety swojego biznesu. W tym celu zazwyczaj wykorzystuje się ulotki. Jest to najprostsza i najtańsza postać kampanii reklamowej, przy wykonywaniu większej ilości takich produktów, cena odpowiednio spada. Powyżej kilkuset elementów jednostkowy koszt wytworzenia sięga już około kilkunastu-kilkudziesięciu groszy. Powinno się zatroszczyć o wysokiej jakości projekt graficzny, przykuwający wzrok ewentualnego klienta. Takie usługi nierzadko oferuje drukarnia (przekonaj się: drukarnia we Wrocławiu), która zajmuje się powielaniem druków reklamowych. Przy zamówieniu kompleksowej usługi można liczyć na rabaty, lub wynegocjować kolportaż wliczony w koszt.

Przestrzeń dla przedsiębiorców
Jak wykazują rankingi, w niektórych regionach łatwiej o posiadanie swojej działalności. Związane jest to z uproszczeniami formalności i zminimalizowaniem czasu oczekiwania na otrzymanie numeru regon czy innymi udogodnieniami, które wprowadza władze miejskie. Niezwykle ważne są również dotacje, o które można się ubiegać w określonym urzędzie miejskim. Poza tym, niektóre miasta ułatwiają życie lokalnym firmom oferując im usługi księgowe, czy potrzebne porady prawne – całkowicie za darmo. Jak wynika z rankingów, najbardziej przyjaznym dla posiadaczy firm miastem w Polsce jest Wrocław. Założenie i prowadzenie działalności jest w tym mieście najprostsze w całym kraju, oferta dotacji i usług jest tutaj także najbogatsza w całym kraju.