Urządzanie niewielkiego mieszkania w stylu skandynawskim – ciekawe pomysły

Bardzo ważnym pomieszczeniem w domu jest korytarz. Jest on jednocześnie najbardziej problematyczny. Przedpokój jest wizytówką domu, po jego wyglądzie możemy wyobrazić sobie to, jak wygląda całe mieszkanie co zobaczymy dalej. Ważne, by zrobił dobre pierwsze wrażenie.

przedpokój

Autor: Skagerak
Źródło: Calvado.pl
Największym problemem w wyposażeniu korytarza stanowi jego wielkość. Jest to najczęściej pomieszczenie wąskie, w którym należy kilka razy pomyśleć czy wstawić jakiś niekonieczny ozdobnik. Korytarz powinien być oczywiście urządzony w tym samym stylu co reszta mieszkania, albo przynajmniej jego wygląd powinien w jakimś stopniu związane jest z tym co zobaczymy przechodząc dalej.

Jednym ze stylów w jakim możemy wykończyć mieszkanie, w tym przedpokój jest styl skandynawski. Sposób ten ma parę cech, które należy uwzględnić planując przedpokój. Przedpokój w stylu skandynawskim powinien przede wszystkim być pełen bieli. Po wejściu do mieszkania nie możemy mieć wątpliwości, że jest to kolor zdecydowanie dominujący. Ściany i drzwi mogą być białe, a podłogi wykonane z jasnego drewna, albo płytek. Zobacz więcej szczegółów: polecamy

Gdy chcemy uniknąć monotonni, trzeba przełamać biel barwnymi dodatkami, ale bez przesady. Barwne mogą być np. wieszaki, pamiętajmy jednak aby nie miały zbyt wielu ozdób. Także ramy lustra, które jest ważnym elementem przedpokoju w stylu skandynawskim, powinno być w żywszym kolorze. Dość modne i często wykorzystywane w tym modelu wykończenia mieszkań są również czarno-białe dywaniki. Więcej ciekawych informacji: ciekawe artykuły

Przedpokój, oświetlenie Tango od firmy SKOFF

Autor: SKOFF
Źródło: SKOFF
Dużą zaletą tego stylu jest to, że nietrudno możemy optycznie zwiększyć wnętrze. Korytarz zazwyczaj jest dość niewielki, a jasny kolor sprawia, iż pomieszczenie wydaje się dużo bardziej przestronne. W dodatku jest także jaśniejsze, a raczej nie często spotykamy okna w przedpokoju.