urząd

urząd

Portal podatkowy odpowiada na wszelkie nasze zapytania

Co roku przychodzi czas, kiedy trzeba się rozliczyć z urzędem skarbowym z tego, co uzyskało się w roku poprzednim. Dlatego tak ważne okazuje się być to, żeby w określonym terminie złożyć w urzędzie wszelkie konieczne pisma, a co się z tym łączy, aby wykazać jak wiele finansów uzyskaliśmy, jak wiele z tego musimy przekazać państwu i ile rzeczywiście przekazaliśmy.

(więcej…)

Jakiego typu zadaniami trudni się stolarz budowlany? W jaki sposób możemy nim zostać, jakiego typu warunki spełnić?

Stolarz budowlany nazywany też jako cieśla zajmuje się obróbką drewna, jednakowoż ma troszkę inne zadania niż tradycyjny stolarz. Jego najbardziej istotne powinności to prace mające związek z tworzeniem konstrukcji z drewna, które są niezbędne na placu budowy.

(więcej…)

Obsługa księgowa dla spółki

Prowadzenie własnej działalności w dobie szalejącego kryzysu nie jest łatwą sprawą. Trzeba skupić się na niezwykle dynamicznym szukaniu klientów, ponieważ to oni są kołem napędowym całego mechanizmy. Stąd też trzeba uczynić wszystko, co tylko jesteśmy w stanie, aby nasz produkt był atrakcyjny dla potencjalnych konsumentów. W związku z tym, należy poświęcić dużo pracy i zaangażowania na rozwój nowoczesnych technologii, które uczynią naszą produkcję bardziej wydajną.

(więcej…)

Aktualności z Wejherowa

Z roku na rok zwiększa się ilość zarejestrowanych jako bezrobotne. Dla powiatu wejherowskiego, w którym znajduje się mało zakładów pracy, wskaźnik bezrobocia może budzić niepokój. Powiatowy Urząd Pracy realizuje wszelakie formy wsparcia dla osób, które są zarejestrowane jako bezrobotne. Jedną z nich są np. szkolenia zawodowe. Z owej pomocy skorzystało ubiegłego roku około 800 chętnych. Jednak to nie jedyna oferta pomocy z Urzędu Pracy.

(więcej…)

Rozliczanie PIT-u przy pomocy programu – poznaj walory tego sposobu

Każdy rok to nowe zadania dla osób płacących podatki, a jednym z najistotniejszych, jakiego bezapelacyjnie nie można zbagatelizować, jest złożenie rozliczenia podatkowego. Musi to wykonać każda osoba, która osiąga dochody na terenie Polski oraz posiada NIP, czyli Numer Identyfikacji Podatkowej. Dzień, w jakim mija termin składania rozliczeń, to ostatni dzień kwietnia. Trzeba pamiętać o tej dacie, ponieważ niedotrzymanie ustalonych terminów wiąże się z poniesieniem kar pieniężnych.

(więcej…)