Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej chroni przede wszystkim prawa poszkodowanych w wypadkach

Samochód to prawdopodobnie jeden z najważniejszych wynalazków ubiegłego stulecia. Auta stały się niezbywalnym „składnikiem” naszej codzienności. Są obecne niemal wszędzie, a ich ikość nadal rośnie.Tylko w samej stolicy, zarejestrowano już przeszło 1,5 miliona pojazdów. Jednych opisany stan rzeczy nie napawa zbytnim optymizmem, tymczasem inni nie posiadają się z radości. Na przykład towarzystwa ubezpieczeniowe. Dla nich to bowiem „czysty zysk”. Wszyscy zmotoryzowani Polacy muszą wszak ubezpieczyć swe „cztery kółka” na wypadek zdarzenia drogowego. Taki obowiązek nakładają na nas odpowiednie ustawy. Czemu polisa OC jest tak ważna? Wyobraź sobie, że wracasz z pracy do mieszkania. Jest już ciemno.

Dodatkowe treści odnośnie analizowanego zagadnienia też są niebanalne – więcej pod wskazanym adresem. Kliknij więc tutaj i przekonaj się, że to prawda.

Szybko zapadł zmrok. Nagle z naprzeciwka nadjeżdża samochód. Dochodzi do zderzenia, a Ty odnosisz obrażenia. Wówczas możesz starać się o zadośćuczynienie z tytułu poniesionych strat. Wypłata odszkodowania z OC sprawcy przeważnie następuje po miesiącu od daty przyjęcia zgłoszenia. Istnieje jednak jeden warunek:

dokumenty

Autor: Ian Lamont
Źródło: http://www.flickr.com

wszelkie formalności muszą być spełnione, natomiast wina sprawcy nie może pozostawiać żadnych wątpliwości. W przeciwnym razie, cały proces się wydłuża. Przyznane wnioskującemu pieniądze trafiają bezpośrednio na wskazane konto.

Trzeba zauważyć, iż wypłata odszkodowania z OC dotyczyć może nie tylko sytuacji, gdy w wyniku zdarzenia drogowego doznajemy uszczerbku na zdrowiu ale również „zwyczajnych” kolizji bez ofiar. Wtedy, sprawca ponosi koszty naprawy auta poszkodowanego.