Tworzenie stron mobilnych

Sieć internetowa jest dostępna w zasadzie w większości miejsc. W domach i biurach niewiele osób nie ma obecnie dostępu do internetu, również operatorzy komórkowi w swoich taryfach coraz częściej uwzględniają internetowe pakiety.

Coraz większa powszechność mobilnych urządzeń, na przykład takich jak smarfony czy tablety spowodowała, że z możliwości otwierania internetowych stron można korzystać w dowolnym miejscu. Dzięki tym urządzeniom bardzo się także zmieniło podejście do wykonywania serwisów internetowych. W przypadku komputerów stacjonarnych i laptopów serwisy wyświetlane są na dużym ekranie o odpowiednich rozdzielczościach. Lecz na małym smartfonie normalne – Bezpiecznie w sieci4e326e2486b15.jpg|R|W=230]serwisy zbyt dobrze się nie prezentują, a dodatkowo bardzo długo się ładują. Dlatego też wraz z pojawieniem się przenośnych urządzeń dużo serwisów zaczęło uruchamiać mobilne stroje, czyli wersje nadające się do otwierania na tych właśnie niewielkich ekranach.

Wersje stron na tablety oraz smartfony zmodyfikowały również podejście do realizacji serwisów internetowych. Tworzenie stron mobilnych wymaga od programistów całkowicie odmiennego sposobu niż przy tradycyjnych serwisach, i czasami mogą to być dwa zupełnie odmienne produkty. W przypadku wersji mobilnej najbardziej istotna powinna być lekkość i mała objętość.

Resztę na

Można to uzyskać przez zmniejszenie liczby grafik, zmniejszenie kodu serwisu i poprawę szybkości wyświetlania. Całkowicie odmiennego podejścia będzie także wymagać sama nawigacja na stronie, w przypadku ekranów dotykowych sterowanie odbywa się przy pomocy dłoni i serwisy mobilne powinny być przystosowane do tego.

Nie ma co czekać, takie niezwykłe okazje należy koniecznie wykorzystać, zatem nie wahaj się i po prostu sprawdź kompletną ofertę (https://magicplay.eu/?en_boxers,30).

Z tego też powodu występuje tak duża liczba różnic pomiędzy wersjami mobilną i tradycyjną wielu serwisów, a osoby na to narzekające, że są one różne muszą mieć świadomość, z czego to wszystko wynika. Następnym poziomem rozwoju licznych internetowych serwisów jest tworzenie aplikacji mobilnych rozszerzających możliwości, które oferują przeglądarki. Tego typu aplikacje zainstalować można na swoich smartfonach czy tabletach i cieszyć się znacznie większą liczbą funkcji, niż podczas korzystania z przeglądarek.

Napisał