temperatura

temperatura

Wielorakość klimatyzatorów

Wentylacja jest konieczna, żeby poprawić jakość powietrza w mieszkaniu, a także po to, ażeby anulować prawdopodobieństwo kondensacji pary wodnej, a co za tym idzie niebezpieczeństwo zawilgocenia i zagrzybienia ścian. Powietrze ciepłe opuszcza pomieszczenia kanałami wentylacyjnymi w miarę jak zimne nadciąga nawiewnikami. Im wyższa jest różnica temperatur, tym efektywniejsza wentylacja. Dodatkowym czynnikiem, jaki może podwyższyć, lub osłabić wentylację rzeczywistą jest wiatr.

(więcej…)

Pt 100 pomaga zmierzyć znaczne temperatury

Pt 100 pomaga poznać duże wartości temperatur

Przeważnie termometru stosujemy do zmierzenia temperatury powietrza, tak aby zobaczyć, jak musimy się ubrać, by spacer stał się przyjemnością. Istnieją mimo wszystko momenty, kiedy temperatura, którą powinniśmy zmierzyć będzie dużo niższa albo wyższa, a wtenczas tradycyjny termometr już nie spełni własnego zadania.

(więcej…)

Nagrzewnice powietrza wspaniale sprawdzają się zimą

Czasem okazuje się być tak, że nie pragniemy jeszcze rozpalać w piecu, lecz jednocześnie będzie nazbyt chłodno, żeby nic nie robić. Przez to dobrym planem w takich sytuacjach mają szansę być nagrzewnice powietrza. Ustawiamy je na temperaturę, którą powinny cały czas utrzymywać i możemy stać się pewni, że właśnie taka ona będzie, przez co ani nie robi nam się za gorąco, ani nie będziemy marznąć.

(więcej…)