Szkolenia online dla pracowników – czy opłaca się korzystać z tej formy szkolenia pracowników w swojej firmie?

Nie od wczoraj wiadomo, iż największym kapitałem właściwie każdej firmy są zatrudnieni w niej pracownicy. Jednocześnie o kapitał ludzki należy stale dbać, zatem mądry szef niewątpliwie nie będzie stale zatrudniał nowych ludzi, lecz dbał o pracowników, którzy są wcześniej zatrudnieni w firmie.

filmy korporacyjne

Autor: Jeff Wilcox
Źródło: http://www.flickr.com
Zazwyczaj dbamy o rozwój swych pracowników, organizując dla nich różnego rodzaju szkolenia czy wysyłając ich na tego typu kursy i opłacając je co najmniej częściowo. Dzisiaj przyglądamy się kursom online – czy opłaca się korzystać z takiej firmy szkoleń?
dokument

Autor: Nokia
Źródło: Nokia

Jak wygląda szkolenie online w praktyce?
Zazwyczaj kursy on-line polegają na oglądaniu przez pracownika wszelkiego rodzaju prezentacji, zawierających w szczególności filmy instruktażowe kliknij tutaj.

Zaciekawił Cię ten artykuł? Jest nam miło. Pewnie zechcesz także przeglądnąć nowe frapujące informacje? Trzeba jedynie wejść na hiperłącze do witryny (http://www.futurae.pl/blog) i gotowe.

Następnie kursant musi odpowiedzieć na szereg pytań, które sprawdzają jego wiedzę zdobytą podczas takiego kursu. Zwykle większość firm organizujących szkolenia internetowe wystawia kursantowi dyplom ukończenia takiego szkolenia – wiele z nich jest honorowanych nawet na całym świecie, zatem bez wątpliwości warto wybrać taką firmę, która ma uprawnienia do organizowania szkoleń online i wystawienia takich akurat certyfikatów.

Jak znaleźć właściwą firmę?
Filmy korporacyjne można aktualnie wyszukać właściwie wszędzie w internecie, w licznych wypadkach również za darmo filmy korporacyjne.

Zobacz ten link, ponieważ znajdziesz tu interesujące treści, które z pewnością Cię zaintrygują – to niezwykle ważna witryna (http://www.kwit.com.pl/helpdesk-serwis/)!

Jeśli jednak chcesz zorganizować dla swych pracowników naprawdę sensowne szkolenie, wówczas zdecydowanie musisz rozejrzeć się za odpłatną ofertą.

Równocześnie pakiet w takich przypadkach jest o wiele szerszy – firma wystawia certyfikaty lub zapewnia wsparcie fachowca on-line, którego kursanci mogą zapytać praktycznie o wszelkie nurtujące ich kwestie.