Swoja spółka jest sporym testem, ale też satysfakcją

Spółkę jest w stanie założyć każdy. Sztuką jest jednak utrzymanie się na powierzchni i zarabianie.
Zazwyczaj jest tak, że przychodzi w naszym życiu chwila, gdy mamy dość pracowania na cudzy rachunek.

firmy

Autor: Erich Ferdinand
Źródło: http://www.flickr.com

Sami sobie pragniemy być szefem. Chcemy podpisywać wszystkie decyzje swoim nazwiskiem. Jest to spora odpowiedzialność, ale jeśli nam się poszczęści, to nikt nie przypisze sobie naszych zasług. Taka decyzja wydaje się być ciężka, ale podejmuje ją dziesiątki osób codziennie. Początkowo firmę trzeba założyć. Można to obecnie załatwić przez Internet. Zajmie nam to pewnie kilkanaście minut. Należy oczywiście też wpisać ją do KRS. Później powinno już pójść z górki, o ile rzecz jasna wcześniej przemyśleliśmy strategię pozyskiwania klientów. Pierwsze chwile dla niejednej firmy zawsze są najtrudniejsze.

Intryguje Cię prezentowany artykuł? Jeżeli tak, to sprawdź ten unikalny serwis (http://www.rokad.pl/). Zgłębisz w nim wiadomości, które okażą się dla Ciebie zajmujące.

Trzeba płacić ZUS, a wszystko jest jeszcze w powijakach. Większość firm rozpoczyna swoją działalność od jednoosobowych małych przedsiębiorstw. Część z nich w następnych latach rośnie i zaczyna zatrudniać nowych ludzi. Nieważne, czy świadczymy usługi kosmetyczne czy z zakresu designu, to powinniśmy mieć na uwadze to, że zadowolony klient to świetna reklama. Tzw. poczta pantoflowa może nam czasami bardzo pomóc lub niekiedy zaszkodzić. Musimy być zatem starannym w wykonywaniu swych obowiązków.

Będzie trzeba też wyszukać dobrą księgową, która będzie pilnowała wszystkich naszych faktur oraz należności, które musimy uiszczać cyklicznie w polskich urzędach.