Czy warto zamienić drewnianą stolnicę na matę z silikonu?

Nowoczesna mata z silikonu jest znacznie wygodniejsza od tradycyjnej stolnicy z drewna. Rewelacyjnie sprawdza się do wyrabiania i wałkowania ciasta, a poza tym można jej również używać do pieczenia.

image - buty

Autor: bobbi vie
Źródło: http://www.flickr.com
Silikonowe stolnice upraszczają przyrządzanie ciasteczek, pierogów, makaronu i pizzy. Są niezwykle praktyczne i stanowią idealne stanowisko pracy. To znakomite rozwiązanie dla wszystkich, którzy nie chcą dłużej męczyć się przy używaniu ciężkiej stolnicy z drewna, mają dosyć przyklejania i skrobania ciasta. Silikonowe stolnice dostępne w wielu atrakcyjnych kolorach. Producenci proponują także maty silikonowe z ciekawymi wzorami. Użytkownicy mat silikonowych doceniają te produkty za liczne korzyści – nie zajmują wiele miejsca, są wyjątkowo lekkie, zapobiegają przywieraniu, ułatwiają wałkowanie oraz umożliwiają pieczenie bez przekładania ciasta. Silikonowe maty są łatwe w myciu, ciasto nie przykleja się tak jak w przypadku stolnic z drewna.

Czy publikowany artykuł jest według Ciebie interesujący? Jeśli tak uważasz, to kliknij również na pomocny tekst (https://interauto.com.pl/samochody-ciezarowe-czesci/), który posiada nie mniej cenne dane.

Stolnica silikonowa stolnica silikonowa nierzadko umożliwia także mycie w zmywarce. Taka mata rozłożona pod deską do krojenia sprawi, że deska nie będzie się ślizgała po blacie.

Zaciekawiły Cię treści opracowane w naszym wpisie? Odczuwasz jednakże braki? Więc zapraszamy do kolejnej strony – idź tu (https://tuchoinki.pl/) i wejdź tam.

Często to silikonowej stolnicy dołączany jest plastikowy nożyk do ciasta. Aby jeszcze bardziej ułatwić sobie przygotowywanie ciasta, warto dokupić silikonowy wałek.

Kupując silikonową stolnicę powinno się sprawdzić jaka jest maksymalna temperatura pieczenia, czy można ją myć w zmywarce, czy nie zatrzymuje zapachu potraw (często jest to napisana na opakowaniu) oraz czy nie jest zbyt cienka (tak by się nie rolowała i nie zawijała). Stolnica z silikonu zdecydowanie upraszcza pracę w kuchni a kosztuje tylko około 30zł – dowiedz się o pomyśle na prezent!