Starożytna męskość w współczesnej toalecie

Każdy wie co znaczy szykowna kobieta. Wprawdzie wyobrażenie to może się trochę różnić w poszczególnych przypadkach, ale mniej więcej wiemy „mała czarna” i obcasik zawsze się sprawdzają. Do tego jeszcze godziwe perfumy (niekoniecznie francuskie) i już mamy wzór szykownej damy.

O wiele trudniej jest z panami. Przede wszystkim pokutuje opinia, iż zadbany mężczyzna nie istnieje – starcza mu mydełko oraz odrobina gorącej wody. Ów uproszczony obrazek jest od początku pozorny. Lubimy się dobrze czuć, i to od samego rana. Mamy swe przyzwyczajenia, większość z nas uwielbia się golić. (nawet jeżeli nie golimy się „na gładko”).

brzytwa

Wydawało by się iż w kwestii golenia mało można powiedzieć – maszynka jednorazówka, nieco kremu do golenia i gotowe. Nic bardziej błędnego. Ostatnimi czasy w goleniu możemy spostrzec powrót do dawnych obyczajów. Gdyby używać stwierdzeń z historii literatury, mamy wiek oświecenia z reprezentatywnym dla tego okresu zainteresowaniem Antykiem. Powracają zatem do łask pędzle oraz brzytwy które – jak mogłoby się wydawać – miały już swoje miejsce w muzeum urody (jeśliby ktokolwiek pragnął podobne stworzyć).

Taki powrót do tradycji wywołuje niezbędność odświeżenia już zapomnianej wiedzy. Na szczęście mamy internet, starczy zatem wbić dla przykładu wyrażenie: gdzie kupić brzytwę, i już możemy zacząć przygodę z staromodnym goleniem. Oczywiście będzie trzeba nauczyć się używać naszego nowiutkiego przyboru toaletowego. Jak się okazuje nie jest to wcale łatwe, ale naturalnie wyszukamy wideo-poradniki które to uproszczą nam zadanie. Wydaje się, iż jest to – kiedy już opanujemy teoretycznie taką zdolność – wszystko. Niestety, im głębiej w gąszcz, tym sporzej drzew.

pędzel

Kolejnym wyzwaniem staje się zakup pędzla do golenia. Nie każdy wie że odmian pędzli jest wiele, i nie idzie tu jedynie o to jakiego włosia użyto, lecz chodzi też o metodę wytwórczości. Pędzle możemy podzielić na klasy. Najtańszy jest pędzel Badger z słówkiem „piure” (tu ). Używać go mogą mężczyźni o stosunkowo mało wrażliwej skórze, bo pędzle tego typu drapią. Panowie ceniący sobie luksus muszą postarać się o pędzel Badger z adnotacją „super”. W o wiele lepszy sposób utrzymuje on ciepło jak też wilgoć, co wpływa na uformowanie gęstej piany, a więc i większy komfort golenia.

Kliknij ten link pracownia protetyczna bielany. Tam znajdziesz pożyteczne informacje na ten temat, omówione w naszymartykule.

Naturalnie końcowym akordem owego przyjemnego porannego procesu będzie stosowna do naszych preferencji subtelna perfuma, przykładowo old bond street i możemy spokojnie udać się do pracy.