Samodzielnie wykonane kompozycje : florystyka

Lada chwila do naszych drzwi zapuka wiosna. Ale jeśli tylko zechcemy, wiosenna, radosna atmosfera już dziś będzie mogła zagościć w naszych progach. Jak to zrobić? To proste – postarajmy się, by zamieszkały w nich kwiaty.

florystyka

Przywołajmy wiosnę do naszego mieszkania, kwiaty w domu to zawsze harmonia i energia. Zafundujmy sobie kolorowe bukiety, nawet w każdym pomieszczeniu. Tworzenie wiosennych bukietów to duża przyjemność i kreatywna zabawa, zwłaszcza, że w sklepach w sieci znajdziemy wiele akcesoriów, dzięki którym nasz bukiet okaże się jeszcze ładniejszy. Należy wystukać w sieci poszukiwane hasło: florystyczna pracownia, a zaskoczy nas bogaty asortyment owych sklepów. Widok różnorodnych wstążek

wysoki wzaon na kwiaty

Autor: ProFlowers
Źródło: http://www.flickr.com

, perełek i brokatów niewątpliwie doda nam zapału do działania. A gdy naszą kompozycję zażyczymy zatrzymać na dłużej, z pomocą przyjdą sztuczne kwiaty.

pracownia florystyczna – dobry wybór!

bukiet kwiatów

Autor: Swati Randev-Verma
Źródło: http://www.flickr.com

Sztuczne kwiaty wiosną? – zapytamy. Ależ oczywiście, ponieważ sztuczne rośliny, jeszcze niedawno o intensywnych, nienaturalnych barwach – w dzisiejszych czasach do złudzenia przypominają te przyniesione z ogrodu.

W pracowniach florystycznych dostaniemy kwiaty doniczkowe, cięte, a także krzewy i drzewka. Nie wymagają podlewania. Mogą być ozdobą wnętrz, które nie są odpowiednie do hodowania żywych kwiatów, z powodu np. złego światła. Takie rośliny nie zrzucają kwiatów ani liści i nie chorują. Wyprodukowane z najlepszych materiałów, są w stanie przetrwać parę sezonów i nadal zachwycać kolorami. Choćby biorąc pod uwagę te argumenty, powinniśmy rozważyć ich zakup.

Jednak florystyka to nie tylko kwiaty i ozdoby do kompozycji , to także wszelkiego rodzaju narzędzia, na przykład sekatory, nożyczki, kleje do glazury i wszelkie przedmioty niezastąpione przy robieniu bukietów – tych „prywatnych”, jak i powstałych w salonach florystycznych. Dzięki nim praca przebiega zdecydowanie sprawniej.
Czasem trudno rozwiać ciemne chmury, ze swojego prywatnego nieba, ale na szczęście mamy kwiaty! Kolorowe i własnoręcznie zrobione bukiety sprawią, że w naszych sercach zawita wiosna!