Rzeczoznawca – czy jest to naprawdę ktoś, kto dobrze „zna się na rzeczy”?

Zwykle słysząc o rzeczoznawcach, pierwszą rzeczą co naszym osobom przychodzi do głowy jest to ktoś o wysokich kwalifikacjach, znający się na jakimś z góry określonym temacie. Tak naprawdę bywa to dokładnie to co myślimy – rzeczoznawcy są to w rzeczywistości osoby mające swój „konik” w jakiejś określonej dziedzinie, choć bycie rzeczoznawcą nie bywa tak proste, jak to się wydaje – albowiem co może być w tym aż tak trudnego, skoro interesujemy się jakąś rzeczą?
Bycie rzeczoznawcą to jak się okazuje nie aż tak prosty kawałek chleba, a przynajmniej w trakcie nauczania się owego zajęcia.

gwarancja

Źródło: http://socktok.pl/
rzeczoznawca

Autor: Gunnar Grimnes
Źródło: http://www.flickr.com
Na przekór wszelkim pozorom rzeczoznawca jest zmuszony po przechodzić niewiarygodnie wiele, przyswoić bardzo dużo informacji, by mieć możliwość się w ogóle określić takiego typu mianem – rzeczoznawca to tak naprawdę nie tyle zawód co tytuł, za którym to ciągną się lata uczenia się, wieloletnie doświadczenie, które jest udokumentowane w poprzez siebie już określonej dziedzinie i specjalności zawodowej, a także wiele wypełnionych wymagań, wśród których musi być na przykład niekaralność, czy odpowiedni stopień zakończenia szkoły (dana osoba powinna posiadać wykształcenie typowo wyższe, nie tak rzadko również tytuł magistra, a nawet w pewnych przypadkach powinna posiadać ukończone również studia podyplomowe).

Warto pod koniec dodać, że najbardziej ważnymi tematami, jakimi zajmują się rzeczoznawcy są to: oszacowanie majątków, znajomość prawa budowlanego, sprawy zabezpieczeń pożarowych, bezpieczeństwa oraz higieny roboty, czy sanITarnohigieniczne, a nawet i samochodowe.

Jeżeli ten temat okazuje się dla Ciebie ciekawy, to polecam przeczytać (http://www.mennicapoznanska.com/kategoria/srebro/srebrne-monety/) więcej informacji na podobne zagadnienia, które będą dla Ciebie bardzo pasjonujące.

Dobrze jeszcze uzupełnić, że powstali też rzeczoznawcy kosztorysowi, czy z zakresy choćby psychotroniki i tak dalej.