Różne modele rodzicielstwa – a za jakim z nich Ty jesteś? Jaki będziesz w przyszłości dla swoich dzieci?

W obecnych czasach nawet pociechy mają codziennie dużo zadań. Pół dnia są w szkole, a w czasie drugiej połowy odrabiają prace domowe, uczą się, pomagają rodzicom. Tak naprawdę niewiele im pozostaje wolnego czasu, a jeśli już go mają to ewentualnie w ferie bądź wakacje. Dlatego ogromna liczba rodziców ma dylemat – czy interweniować w to, jak ich pociechy spędzają swój wolny czas? Próbować na to wpłynąć? Podejścia bywają bardzo różne.

rodzice

Autor: The National Guard
Źródło: http://www.flickr.com

Jedni są niezmiernie ambitni.

Zaintrygował Cię opisywany artykuł? Jeżeli tak, to użyj źródła, by poznać więcej tego typu wiadomości. Bez ociągania kliknij więc tu.

Chcieliby, żeby ich dzieci stałe się rozwijały, uczyły nowych rzeczy. Zakupują im programy edukacyjne, zapisują na liczne zajęcia pozalekcyjne – językowe, sportowe i inne. Naprawdę wcześnie troszczą się o przyszłość zawodową swoich pociech. Chcieliby, by były one wyjątkowe, odróżniały się spośród rówieśników tak samo wiedzą, jak i inteligencją. Mogą kupić również zaawansowane sprzęty pomagające przy nauczaniu, takie jak projektory, byle jedynie pobudzić pociechę do nabywania nowych wiadomości oraz kompetencji.Inni znów stawiają na rozwój, lecz wyłącznie jeśli sam zainteresowany także tego chce. Zapisują swoje dzieci na takie zajęcia, jakie są zgodne z zainteresowaniami oraz zdolnościami malucha polecana strona.

zabawki

Autor: Karen Eliot
Źródło: http://www.flickr.com

Również mogą sporo zainwestować, jeżeli zauważają, że programy muzyczne mogą być użyteczne w nauczaniu ich dziecka, to je kupują. Nie dają się jednak ogłupiać, zostawiają uczniowi trochę luzu, wychodząc z założenia, że czeka go jeszcze całe życie pełne rozmaitych obowiązków. Zabiegają, by znalazł się czas na wszystko – tak samo naukę, jak też zabawę.Jeszcze inni mają bardzo swobodne podejście. Myślą, iż dzieciństwo to najpiękniejszy okres w życiu człowieka, jaki powinno się spędzić całkowicie beztrosko. Wydawanie dużych pieniędzy na drogie programy czy też gadżety takie jak . Przypuszczają, że jeżeli ich pociecha ma do czegoś predyspozycje, to prędzej czy później sama zacznie iść w danym kierunku. Z pewnością każda z grup ma trochę racji. Która najwięcej – trudno wyrokować. To kwestia indywidualna, jaka jest zależna od osobowości i ambicji – tak samo dorosłego, jak też dziecka.