rok

rok

W jaki sposób znaleźć pracę? Parę skutecznych wskazówek

Mówi się, że dyplom wyższej uczelni jak też tytuł magistra otworzą nam drzwi do świetlanej przyszłości. To fałsz. Ukończenie studiów może, lecz wcale nie musi zapewnić nam wymarzonej pracy.
Poziom bezrobocia pośród młodych z roku na rok maleje, jednak czasami Pracodawcy są szczególnie niechętni do przyjmowania niewprawionych pracowników, stawiając tym samym na w wyższym stopniu obeznanych.

(więcej…)

Studenci! W wakacje nie trzeba bynajmniej siedzieć w mieszkaniu – oprócz ciekawych wakacji można również dobrze zarobić!

Wiele studentów szuka różnego typu pracy sezonowej – zazwyczaj oczywiście w trakcie wakacji, gdy nie mają praktycznie żadnych zobowiązań na uczelni. Zwykle większość z osób staje się na te kilka miesięcy kelnerami, jednak jest także wiele sposobów na połączenie wakacyjnej pracy ze swym kierunkiem studiów.

(więcej…)

Młodzi ludzie po zakończeniu edukacji stoją przed niesłychanie dużym dylematem

Ci, którzy podjęli decyzję o kontynuacji nauki mają chociaż jasną sytuację, w jaki sposób spędzą kolejne kilka lat. Ci, którzy zakończyli kształcenie na poziomie szkoły średniej lub szkoły zawodowej, nieraz mają większy dylemat.
Niesłychanie często zdarza się bowiem tak, iż już podczas nauki zauważyli, iż szkoła którą wybrali i praca w obranym wcześniej zawodzie nie okazuje się tym, o czym marzyli.

(więcej…)

Dziś PIT można rozliczyć wygodnie i szybko, gdyż umożliwia to rozliczanie online – spróbuj, jakie to proste

Każdego roku Polacy rozliczają swe podatki. Każdy podejmujący ten obowiązek, pragnie aby wszelkie formalności związane z rozliczaniem PIT-ów przebiegały szybko i bezproblemowo. Przez szereg lat Polacy narzekali, że rozliczanie PIT bywa kłopotliwym zadaniem. Byli zmuszeni zanosić dokumenty do biur rachunkowych, a potem z uzupełnionymi deklaracjami, udawać się do urzędów, w których najczęściej panowało ogromne zamieszanie oraz trzeba było wystawać w kolejce.

(więcej…)