Reklama zewnętrzna – elementarne zastosowanie w spotach reklamowych.

Reklama zewnętrzna, czyli outdoor, kojarzony jest z ogromnymi nośnikami reklamowymi, które są umieszczane w dużych miastach. Dotyczy ona naprawdę sporo mediów. Reklama zewnętrzna to środek mający za zadanie przekazać skojarzenie artykułu czy danej marki. Idealna reklama zawiera mało słów i opiera się na przekazie wzrokowym, dzięki jakiemu potencjalny klient zapamięta produkt.

outdoor

Autor: Sara Alaica
Źródło: http://www.flickr.com
Reklama (polecamy również długopisy reklamowe) to niezwykle skomplikowana gałąź, ponieważ wykorzystuje psychologiczne przejawy ludzkich zachowań, a dodatkowo potrafi odwołać się do potrzeb ewentualnego odbiorcy – zobacz tu.Współczesne reklamy rozwinęły się przez zastosowanie technologicznych możliwości, które trafiają do całego społeczeństwa. Ilustracją jest telebim gdzie jego mobilność to możliwość kontaktu z przyszłym odbiorcą. Przystępność montażu jest zasadniczym czynnikiem do wykorzystywania go przez różne firmy reklamowe. Na telebimie zaprezentować można dużo informacji od banalnych do zaawansowanych technologicznie oraz artystycznie. Nie należy zapomnieć, iż ta forma medialna ma początek w bilbordach, które na chwile obecną są wypierane przez nowatorskie telebimy. Firmy posiadają siec telebimów nierzadko w całym kraju – reklama (witryna w tym temacie) zewnętrzna – Gdańsk. Oznacza to możliwość wyświetlania całych spotów w wielu punktach jednocześnie, co niewątpliwie jest ogromnym plusem technicznych możliwości. Innowacyjnym zastosowaniem reklamy jest jej zamieszczenie na budynkach. Takie zaprezentowanie przekazu bez wątpienia rzuca się w oczy i jest efektowną strategią marketingową. Nie można ominąć tak dużego przekazu, bowiem zauważalna jest z wielu metrów, a to główny pozytyw ciekawej reklamy. Agencje reklamowe coraz częściej tworzą niezwykłe akcje mogące optymalnie rozreklamować produkt czy firmę. Ich inwencja twórcza obecnie jest zaskakująca, dlatego wiele firm decyduje się na długo terminowe kampanie, jakie są bardzo rozpoznawalne i trafiają do odbiorców.

reklama

Autor: FaceMePLS
Źródło: http://www.flickr.com
Konflikty dotyczące reklamy zewnętrznej są dosyć spore, ponieważ jej formy nie często są akceptowalne dla środowiska. Treścią kampanii może być każda rzecz lub sytuacja, która dla danej osoby przedstawia temat tabu. Innym dyskusyjnym elementem reklam jest ich widoczność i wykonanie. Niekiedy psują przestrzeń ogólnodostępną swoimi mało ciekawymi formami, a ich umieszczanie w każdym miejscu jest ogromnie męczące.