Przygotowujesz kursy i chciałbyś to zrobić dobrze? Dowiedz się o czym powinieneś wiedzieć

Kiedy planujemy przygotowanie kursu albo szkolenia musimy pomyśleć nad wieloma kwestiami organizacyjnymi. Jedną z najważniejszych rzeczy jest wybranie dobrego miejsca na spotkanie. Zastanawiając się nad wyborem sali konferencyjnej musimy sobie zadać pytanie, jaki wydźwięk będzie miało nasze spotkanie.

konferencja

Autor: Sebastiaan ter Burg
Źródło: http://www.flickr.com
Są różne konferencje. W przypadku bardzo długich konferencji przeznaczonych dla uczestników z dalekich zakątków kraju, a czasem i z zagranicy ważne jest pamiętanie o zapewnieniu noclegów oraz prowiantu. W dużym mieście nie będzie z tym problemu, gdyż hotel Wrocław lub też hotele Wrocław , to duża baza, gdzie można się wygodnie przespać. Jeżeli organizujemy szkolenie średniej wielkości może się okazać, iż będzie potrzebny powszechny dostęp do urządzeń multimedialnych. Spotkanie o charakterze integracyjnym musi być zlokalizowane blisko atrakcji turystycznych.

Przedstawiana sugestia okazała się dla Ciebie użyteczna? W takim razie sprawdź oprócz tego inne podobne wpisy i zobacz więcej wskazówek tutaj (https://sklepnumizmatyczny.pl/).

Najlepiej sprawdzają się ciekawe miasta, jak sale konferencyjne (więcej informacji), lecz także miejsca dalekie od cywilizacji, na przykład góry czy morze.

To, jakiej sali na nasz event będziemy potrzebować zależy od liczby uczestników. Kiedy planujemy spotkanie dla mniej więcej 50 osób, to komfortowy metraż zapewni już powierzchnia około 70 m2. Czym większe grono ludzi tym więcej miejsca potrzebujemy, dajmy na to, ponad setka, to już sala musi mieć mniej więcej 150 m2. Dość ważny jest układ siedzisk oraz stołów, to właśnie wspomniana kwestia decyduje, jak wiele ludzi zmieści się na danej powierzchni. Nie powinniśmy natomiast uzależniać układu miejsca jedynie od maksymalnego wykorzystania przestrzeni.

konferencja

Autor: Startup Mena
Źródło: http://www.flickr.com
Kolejnym dość ważnym elementem jest dostęp do multimediów. Ciężko dzisiaj wyobrazić sobie naukowy wykład bez dostępności internetu dla każdego z uczestników. Inne ważne urządzenia to projektor multimedialny oraz właściwe nagłośnienie. To też niezbędne elementy, żeby konferencja odbywała się na naprawdę dobrym poziomie. Sala powinna być klimatyzowana, musimy również zwrócić uwagę na akustykę tego miejsca. Sam mikrofon może nie dać wygody w odbiorze przekazu przez każdego uczestnika organizowanego spotkania. Takie warunki z pewnością spowodują, że każdy będzie czuł się odpowiednio na szkoleniu. To również gwarancja, iż każdy z uczestników będzie mógł wystawić wysoką ocenę szkoleniu, jakie zorganizowaliśmy.