Prowadzenie lombardu w obecnych czasach wydaje się być cięższe aniżeli kilka lat temu, ale wciąż opłacalne

Niejeden biznesmen, który chciałby zająć się lombardem, musi wiedzieć, że w tej dziedzinie zmieniło się ustawodawstwo.
Jeżeli myślimy nad tym, jaki rodzaj biznesu moglibyśmy mieć, to należy zastanowić się nad otwarciem lombardu.

archicom.pl

Autor: daryl_mitchell
Źródło: http://www.flickr.com
gotowanie

Autor: Indi Samarajiva
Źródło: http://www.flickr.com
Jest to w perspektywie najbliższej przyszłości lukratywny biznes.

Jeśli oferta firmy jest dla Ciebie istotna, to przejrzyj asortyment (http://www.kingspan.com/pl/pl-pl/produkty/woda-i-scieki/przydomowe-oczyszczalnie-sciekow-drenazowe), który Ci sugeruje. Z pewnością jest tym, czego już długi czas poszukujesz.

Warto się nad tym zastanowić. Jeszcze kilka lat temu założenie lombardu było raczej proste. Teraz wymagania są już inne. Należy się z nimi zaznajomić, żeby nie popełnić żadnego błędu. Od 2016 takie lombardy, które udzielają pożyczek, były zmuszone, by przekształcić się w spółki z minimalnym kaPITałem zakładowym wynoszącym 200 000 zł. Oczywiście musimy także zarejestrować swoją działalność w KRS. To szalenie ważne, żeby nie mieć później żadnych kłopotów z prawem. Aby lombard działał jak należy i przynosił zyski, należy przemyśleć dwie rzeczy — miejsce oraz specjalizację. Pierwsza kwestia dotyczy miejsca na nasz biznes. Wybór bardzo bogatej okolicy będzie złym wyborem. Korzystniej iść w rejony, gdzie żyje sporo ludzi, którzy są niezbyt bogaci. Wszystkie regiony poprzemysłowe będą zatem dobrym wyborem. Druga rzecz tyczy się tego, czym mamy ochotę handlować. Czy chcemy zająć się jedynie elektroniką (smartfony, laptopy, sprzęt fotograficzny itd.

) czy może na przykład handlem wszystkiego? Wtedy dużo zależało będzie od tego, jak duży będziemy mieli lokal. Przecież gdzieś to wszystko trzeba będzie przetrzymywać.