Prowadzenie lombardu jest rewelacyjnym sposobem na swój interes

Lombardy to lukratywny biznes. Powie to każdy, kto prowadzi własny.
Jeszcze kilka lat temu prowadzenie lombardu było dosyć proste. Niedawno przepisy się zmieniły.

elektroniczny papieros

Autor: Lindsay Fox
Źródło: http://www.flickr.com
Od 2016 roku wszystkie pożyczki dawane pod zastaw traktowane są przez państwo tak jak działalność banków. Wobec tego każdy lombard współcześnie jest zmuszony przekształcić się w spółkę, która będzie posiadała dość duży minimalny kapitał zakładowy. To zazwyczaj utrudnia zadanie nowym, którzy dopiero co mają plan, by wejść w ten biznes. Jednak mimo początkowych trudności, takiego typu biznes daje świetne dochody. Powinniśmy pamiętać, że w lombardzie powinny panować proste zasady. Na każdą przyniesioną pod zastaw rzecz, należy przygotować umowę.

Te informacje wciągnęły Cię bez reszty? Jeśli tak jest, to przeczytaj więcej bezworkowy odkurzacz przemysłowy danych na pozostałych stronach – znajdziesz je, klikając w link znajdujący się poniżej.

W lombardach ludzie często zastawiają smartfony, tablety, ale też biżuterię. Jest tego rzecz jasna znacznie więcej. Istotny wydaje się być także wybór lokalizacji. Z reguły sporym wzięciem cieszą się takie miejsca jak dla przykładu okolice dworca kolejowego. Należy celować w taką dzielnicę, gdzie mieszka sporo niezbyt zamożnych ludzi. Ważne jest również to, by nasi pracownicy przeszli kurs rzeczoznawcy. Wówczas nikt nie będzie w stanie ich oszukać i wcisnąć bezwartościową rzecz. Dzięki temu zredukujemy straty do minimum. Owszem, taki kurs jest płatny, ale będzie to najlepsza inwestycja w pracownika i jego rozwój.

Nie zapominajmy, że prowadzenie lombardu nie jest tak przyjemne, jak nam się wydaje. Na dodatek trzeba uczciwie zarządzać interesem, żeby nie wplątać się w jakieś bezsensowne kłopoty.