Procesy rekrutacyjne do dużych firm – co jest najważniejsze, kiedy staramy się o posadę?

Współcześnie w szkołach, na studiach, a przede wszystkim na rynku pracy łatwo można zaobserwować tzw. wyścig szczurów. Ludzie walczą o wymarzone posady, pną się po stopniach kariery i ciągle doskonalą swoje umiejętności. To właśnie doświadczenie w danej branży oraz rozległa wiedza w danej dziedzinie daje nam możliwość realizacji zawodowej i zarabiania dużych pieniędzy. Wiele firm nieustannie szuka specjalistów, którzy mają szerokie pojęcie w tym, co robią.

Wspomniane zjawisko jest przyczyną, w związku z którą w wielkich firmach zazwyczaj procesy rekrutacyjne są wieloetapowe. We współczesnych czasach jeśli zależy nam na pracowaniu w dużej firmie czy korporacji, to nie wystarczy wygenerowane komputerowo CV. Tym, na co osoby zajmujące się przyjmowaniem nowych pracowników zwracają dużą uwagę to nie tylko przebyta ścieżka edukacji i doświadczenie. na pracownika, jego umiejętność pracy w grupie i odnajdywania się w ciężkich sytuacjach. Znajomość jakichkolwiek języków obcych to właściwie konieczność.
szkolenie prince2

Autor: swimboy1
Niemałe znaczenie mają także przebyte w przeszłości kursy doszkalające, przebycie wolontariatu czy zainteresowania poza swoim zawodem takie jak np. sport czy gotowanie. Aktualnie pracodawca chce wnikliwie poznać przyszłego pracownika, zanim podejmie decyzję o faktycznym zatrudnieniu. Co więcej, im poważniejsze stanowisko w danej firmie nas interesuje, tym więcej się od nas wymaga. Ciekawą pozycją w CV może się okazać np. przebyte szkolenie prince2. W ten sposób rekruter będzie wiedzieć, jakie umiejętności posiadamy w praktyce oraz że wiedza dotycząca zarządzania projektami nie jest nam obca. Naturalnie pracodawca może chcieć sprawdzić nasze rozeznanie w temacie, ale jeśli faktycznie uczestniczyliśmy w kursie prince2 egzamin przeprowadzony przez rekrutera będzie dla nas tylko formalnością.

Bez względu na to, o jaki rodzaj pracy się ubiegamy i w jaki sposób wygląda rubryka opowiadająca o naszym doświadczeniu w branży, tym co jest kluczowe jest duża pewność siebie. Wybierając się na rozmowę kwalifikacyjną bezwzględnie musimy być pewni tego, w jakim celu tam idziemy oraz skutecznie powalczyć o swoją przyszłość. Dobre pierwsze wrażenie to klucz do sukcesu!