prąd

prąd

Projekty instalacji elektrycznej do lokalu mieszkaniowego – na jakie elementy zwrócić uwagę?

Gdy zaczynamy myśleć o swoim domu, to oczyma wyobraźni dostrzegamy piękny domek albo mieszkanie i wszystko w nim prezentuje się naprawdę cudnie. Ale żeby wszystko faktycznie prezentowało się wspaniale trzeba dużo się napracować, a dokładniej mieć środki, żeby fachowcy byli w stanie wszystko w odpowiedni sposób zrobić. Bo czy to stawiając dom, czy też , gdy będziemy wprowadzali się do mieszkania do kapitalnego remontu, należy mieć na uwadze podstawy.

(więcej…)

Agregaty prądotwórcze – podstawowe porady

Dostęp do prądu obecnie jest ekstremalnie ważny. W zasadzie 90 procent naszych sprzętów jest napędzanych przez tę energię. W dzisiejszym tekście rozpatrujemy trzy sytuacje, w których dostęp do elektryczności jest utrudniony, dlatego nieodzowne są agregaty prądotwórcze. Zachęcamy do lektury.

(więcej…)

Obciążenie indukcyjne musi być co jakiś czas przeprowadzane

Istnieją sytuacje, w których nie możemy sobie pozwolić na braki w dostawie energii, dlatego właśnie poszukuje się rozwiązań, które będą w razie czego włączane, jeśli główne zasilanie zawiedzie. Istnieje dużo urządzeń, które powinniśmy tu użyć, tak by posiadać świadomość, że własne urządzenia cały czas będą zasilane prądem.

(więcej…)

Dzięki energii elektrycznej mamy w XXI wieku możliwość życia na poziomie, o którym mogli tylko pomarzyć nasi antenaci

Słowa energia elektryczna mają dla nas, obywateli nowoczesnego świata, magiczne znaczenie, pomimo tego że właściwe nie zdajemy sobie z tego sprawy. Pośpiech w zwykłym życiu oraz nawał obowiązków służbowych i tych prywatnych sprawiają, że nie zauważamy tych błogosławieństw, jakie wynikają z wykorzystywania sprzętów działających na prąd. Po prostu wchodzimy do salonu i włączamy telewizor, aby oglądnąć Wiadomości. Pewien dramat zaczyna się dopiero wtedy, kiedy następuje przerwa w dostawie energii elektrycznej z powodu bieżących napraw lub w wyniku silnego wiatru.

(więcej…)

Sprzęty stosowane w instalacjach elektrycznych|Do czego służą|Czym są styczniki i rozłączniki?|Styczniki i rozłączniki – opis i rola urządzeń stosowanych w systemach elektrycznych.

Aby instalacja elektryczna działała bez problemu i była bezpieczna wykorzystuje się styczniki i rozłączniki. Styczniki oraz rozłączniki służą do tego, aby połączyć te obwody obciążone roboczymi prądami.

(więcej…)