PRacownik

PRacownik

Testowanie kandydata na współpracownika w przedsiębiorstwie

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej przygotowało schemat nowelizacji, jaki ma mieścić zmiany dotyczące umowy o pracę zawartej na okres próbny. Podpisywanie umowy na próbę jest komfortowe przede wszystkim dla pracodawcy, który może zweryfikować zdatność kandydata do późniejszej pracy, lecz także dla pracownika. On też będzie miał możność dostrzec, czy wykonywane funkcje mu pasują i zadecydować, czy pragnie być zatrudniony właśnie w tej jednostce. Testowanie kandydata na pracownika nie może trwać w nieskończoność. Taka umowa powinna być podpisywana na maksymalnie 3 miesiące. Jeżeli pracodawca potrzebuje, ma możliwość ten czas skrócić, ale nie przeciągnąć.

(więcej…)

Szukamy odpowiedzi na pytanie- czy pośrednik ubezpieczeniowy powinien zakończyć kurs agenta ubezpieczeniowego?

Jak definiuje wikipedia: agent ubezpieczeniowy jest inwestorem prowadzącym działalność agencyjną na podstawie umowy agencyjnej, ustalonej z zakładem ubezpieczeń i dopisany do wykazu agentów ubezpieczeniowych. Wygląda to dosyć zawile, ale zerknijmy jak można nim zostać.

(więcej…)

Jakie są różnice między oceną 360 stopni a tradycyjną metodę oceny i analizy pracy?

W pewnym momencie każdy zatrudniony poddawany jest generalnej ocenie szefostwa. W danych, uzgodnionych wcześniej terminach badane są wyniki pracy każdej osoby, biorąc pod uwagę rozmaite kryteria. Wtedy niezwykle istotną rolę pełni ocena pracownicza. To właśnie dzięki niej możliwy jest awans każdego z członków zespołu i ma spore znaczenie dla wszystkich z kierownictwa. Do głosu w ankiecie dopuszczani są również klienci i współpracownicy – w zależności od charakteru przedsiębiorstwa.

(więcej…)