PRacownik

PRacownik

Kiedy i co opłaca się zlecać innym?

Płace, księgowość – co można powierzyć firmie zewnętrznej jak też jakie to przyniesie nam korzyści?
Outsourcing, innymi słowy przekazanie części obowiązków lub procesów firmowych zewnętrznej, wyspecjalizowanej w konkretnej dziedzinie firmie outdoorowej, to coraz modniejsze hasło pośród średnich oraz małych biznesmenów.

(więcej…)

Jak wygląda nowoczesna obróbka mechanicznych elementów, jakie korzyści może dać kurs operatora obrabiarek CNC.

Mimo faktu, że nasz świat oparty jest na elektronice, to w dalszym ciągu najróżniejsze urządzenia mechaniczne są często stosowane w wielu zastosowaniach. Z tym że ogromnie się powiększyła ich precyzja robienia, a wszystko przez nowoczesne techniki obróbki. Obecnie zdecydowana większość prac wiążących się z obróbką metali jest realizowana za pomocą maszyn sterowanych cyfrowo.

(więcej…)

Szukamy odpowiedzi na pytanie- czy pośrednik ubezpieczeniowy powinien zakończyć kurs agenta ubezpieczeniowego?

Jak definiuje wikipedia: agent ubezpieczeniowy jest inwestorem prowadzącym działalność agencyjną na podstawie umowy agencyjnej, ustalonej z zakładem ubezpieczeń i dopisany do wykazu agentów ubezpieczeniowych. Wygląda to dosyć zawile, ale zerknijmy jak można nim zostać.

(więcej…)

Praca na stanowisku specjalisty – jakich osób poszukują firmy?

Szukanie pracy to przebicie się przez mnóstwo ogłoszeń. A te są wszędzie na dużej ilości portali internetowych, nie wspominając nawet o typowych ogłoszeniach zawieszonych w wielu miejscach. Tak, więc szukanie pracy może zająć trochę czasu. Musimy jednak mieć świadomość, czego chcemy. Często da się zauważyć oferty pracy specjalista, – jeżeli więc jesteśmy specjalistami w jakiejś dziedzinie, to można na tego typu ofertę składać swe CV, jednak trzeba konkretnie sprawdzić wymagania. Jeśli w osiemdziesięciu procentach owe wymagania zgadzają się z naszym CV to możemy bez obaw złożyć swój życiorys.

(więcej…)

Nowoczesne metody prowadzenia dokumentacji

Dziś niezwykle ważne jest, by wykonywanie faktur nie obciążało budżetu przedsiębiorstwa. Obniżanie kosztów czy czasu, spędzanego niegdyś na żmudnym wypełnianiu papierowych druczków, jest dzisiaj w najwyższej cenie. Szczególnie workflow faktur, który zalicza się do niezwykle nowoczesnych i interesujących rozwiązań, umożliwi przyspieszenie codziennej pracy. Niewielkie pieniądze przeznaczane na obsługę faktur są dla firmy niezwykle istotne.

(więcej…)

Jakie są różnice między oceną 360 stopni a tradycyjną metodę oceny i analizy pracy?

W pewnym momencie każdy zatrudniony poddawany jest generalnej ocenie szefostwa. W danych, uzgodnionych wcześniej terminach badane są wyniki pracy każdej osoby, biorąc pod uwagę rozmaite kryteria. Wtedy niezwykle istotną rolę pełni ocena pracownicza. To właśnie dzięki niej możliwy jest awans każdego z członków zespołu i ma spore znaczenie dla wszystkich z kierownictwa. Do głosu w ankiecie dopuszczani są również klienci i współpracownicy – w zależności od charakteru przedsiębiorstwa.

(więcej…)

Należy się zapisać na lean management szkolenia

Czy zaznaczymy co może wpłynąć na odpowiednie działanie naszego zakładu. To jak będzie funkcjonowała nasza firma, w dużej mierze będzie zależało od tego, w jaki sposób będzie ona kierowana oraz jacy obywatele będą dla niej pracować. Przez to trzeba co jakiś okres sprawdzać, czy w bliskości siedziby naszej firmy nie będą organizowane jakieś fajne szkolenia, na które mogliby się udać jej pracownicy.

(więcej…)

Niemieckie oprogramowanie SAP jest chyba najwspanialsze!

Niebywale ciężko jest wytrzymać dzisiaj bez specjalistycznego oprogramowania komputerowego – w szczególności jeżeli w grę wchodzi firma. No wiadomo – np. firma zajmująca się transportem nie zaskarbi już przychylności ludzi, jeżeli nie będzie w stanie zagwarantować solidnych rozwiązań.

(więcej…)

Zarządzanie czasem szkolenia, wdrażanie systemu zarządzania jakością

W obecnych czasach każdy dobrze zna motto „czas to pieniądz”. Dlatego też wszyscy starają się zoptymalizować wykorzystanie czasu. Bywa to dość trudne. Bo najczęściej wydaje nam się, że jesteśmy w miarę efektywni. Jednak, gdybyśmy poznali parę sposobów związanych z zarządzaniem czasem, to dotarłoby do nas, że możemy być o wiele bardziej efektywni. Wychodzi na to, że zarządzanie czasem szkolenie tego typu potrafi zdziałać cuda.

(więcej…)

Jak wygląda umowa darowizny samochodu?

Nie ma znaczenia czym chcemy się zająć, cały czas musimy posiadać pewność, że robimy to w odpowiedni sposób. Dlatego tak ważne jest zobaczenie, jak to wszystko powinno funkcjonować.
Jak powinna być przygotowana umowa darowizny samochodu?
Czasem dzieje się tak, że musimy od kogoś dostać wóz, lub chcemy go komuś zaoferować, bez używania w tym momencie pieniędzy.

(więcej…)

Testowanie kandydata na współpracownika w przedsiębiorstwie

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej przygotowało schemat nowelizacji, jaki ma mieścić zmiany dotyczące umowy o pracę zawartej na okres próbny. Podpisywanie umowy na próbę jest komfortowe przede wszystkim dla pracodawcy, który może zweryfikować zdatność kandydata do późniejszej pracy, lecz także dla pracownika. On też będzie miał możność dostrzec, czy wykonywane funkcje mu pasują i zadecydować, czy pragnie być zatrudniony właśnie w tej jednostce. Testowanie kandydata na pracownika nie może trwać w nieskończoność. Taka umowa powinna być podpisywana na maksymalnie 3 miesiące. Jeżeli pracodawca potrzebuje, ma możliwość ten czas skrócić, ale nie przeciągnąć.

(więcej…)

W jaki sposób wdrożyć system zarządzania ISO do swojej działalności

Każdy przedsiębiorca chce, aby jego działalność rozwijała się bardzo dobrze, a jej działania były jak najbardziej efektowne. Oczywiście w tym celu należy wprowadzać sprawdzone metody zarządzania, w celu usprawniania przebiegu informacji oraz usystematyzowania prac. Często potrzebne jest zatrudnienie firmy zewnętrznej, która przeprowadza szkolenia wdrażające pracowników w nowe zadania, np. systemy zarządzania ISO.

(więcej…)