Pracodawcy

Pracodawcy

W jaki sposób znaleźć pracę? Parę skutecznych wskazówek

Mówi się, że dyplom wyższej uczelni jak też tytuł magistra otworzą nam drzwi do świetlanej przyszłości. To fałsz. Ukończenie studiów może, lecz wcale nie musi zapewnić nam wymarzonej pracy.
Poziom bezrobocia pośród młodych z roku na rok maleje, jednak czasami Pracodawcy są szczególnie niechętni do przyjmowania niewprawionych pracowników, stawiając tym samym na w wyższym stopniu obeznanych.

(więcej…)

Jak powiększyć swoją atrakcyjność na rynku pracy?

Powszechnie wiadomo, że wielu z nas pracuje w ogromnie różnych przedsiębiorstwach. W wielu przypadkach bez wątpienia bardzo dużym zainteresowanie wśród potencjalnych pracowników cieszą się wszelkiego rodzaju korporacje. Praktyka bowiem pokazuje nam, że nadzwyczaj chętnie wybieramy tego rodzaju organizacje, jako miejsce naszych pierwszych doświadczeń zawodowych. Takie podejście w rzeczy samej jest jak najbardziej uzasadnione, bowiem zarobki, które w szeregu przypadków jesteśmy uzyskać w tym sektorze na pewno stanowią czynnik przyciągający.

(więcej…)

Pracowałeś zamiast urlopu? Policz ile wynosi twój ekwiwalent w tym roku

Niewykorzystanie przez pracownika urlopu oznacza dla niego ekwiwalent, który wyliczany jest od ilości dni nieprzepracowanych oraz charakteru umowy. Jeżeli pracownik nie jest zagrożony rozwiązaniem umowy szef ma obowiązek wywiązać się z wypłaty dla niego ekwiwalentu. Kilka dni dla pełnoetatowców oznacza dla firmy niemałe wydatki.

(więcej…)