pracodawca

pracodawca

Prawdą jest, że duże miasta zapewniają większą ilość możliwości, ale z pewnością tak dużo, co stolica

Jak ważny jest rozwój wiedzą Ci, którzy zainwestowali dużo pieniędzy i czasu w samodoskonalenie. Wielu z nich istotnie dzisiaj zbiera owoce podjętych prób, pozostali muszą jeszcze poczekać na swoją okazję, ale faktycznie czują się na bardziej zaawansowanym poziomie niż dawniej. To bardzo ważne, aby odnaleźć swoją dziedzinę i w jej ramach się rozwijać. Nie zawsze jest to proste, bo każdy z nas musi dotrzeć do optimum własnych potrzeb, żeby potrafił ruszyć dalej, jednakże jak już to zostanie zdobyte – będzie prościej. Gdzie jest największa ilość kursów, szkoleń i konferencji? Jak konferencje, to Warszawa. To także jest jednak trudność dla ludzi spoza Warszawy.

(więcej…)

W jaki sposób zdobyć pracę, na której nam zależy? Jakie czynności należy podjąć, by zwiększyć swoje szanse?

Czy łatwo znaleźć zatrudnienie? Tego rodzaju pytanie nasuwa się dosyć często, szczególnie jeżeli sami jej poszukujemy. W takiej sytuacji, jak trwa to za długo uważamy, iż jakieś zły omen wisi nad nami oraz nie da się tak normalnie, bez znajomości, dostać pracy. W innym wypadku, gdy szybko ją znajdujemy mówimy, iż wcale nie jest tak trudno, wystarczy trochę wysiłku i na pewno każdemu się uda. Tymczasem jest z tym różnie, a to czy nam się uda jest zależne od różnych czynników.

(więcej…)

Testowanie kandydata na współpracownika w przedsiębiorstwie

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej przygotowało schemat nowelizacji, jaki ma mieścić zmiany dotyczące umowy o pracę zawartej na okres próbny. Podpisywanie umowy na próbę jest komfortowe przede wszystkim dla pracodawcy, który może zweryfikować zdatność kandydata do późniejszej pracy, lecz także dla pracownika. On też będzie miał możność dostrzec, czy wykonywane funkcje mu pasują i zadecydować, czy pragnie być zatrudniony właśnie w tej jednostce. Testowanie kandydata na pracownika nie może trwać w nieskończoność. Taka umowa powinna być podpisywana na maksymalnie 3 miesiące. Jeżeli pracodawca potrzebuje, ma możliwość ten czas skrócić, ale nie przeciągnąć.

(więcej…)