Pożądany zawód na giełdzie pracy

Przeglądając propozycje zatrudnienia, bez trudu zorientujemy się, na jakie zawody jest przede wszystkim popyt. Dlatego, kiedy szukasz pracy i nie widzisz dopasowanej propozycji, może warto się przekwalifikować?
Jednym z najbardziej popularnych zawodów jest aktualnie sales director.

Ta nazwa anglojęzyczna kierownika handlu obecnie jest międzynarodowa.
Jak wynika z definicji, mężczyzna, na tym stanowisku sprawuje pieczę nad oddziałem handlu. Jej podstawowym celem jest stworzenie i wdrożenie strategii, która podniesie eksport konkretnych usług w internecie. Żeby zatem dział handlowy miał bardzo dobre wyniki, menadżer musi solidnie motywować pracowników, jakimi są: przedstawiciele handlowi, menadżerowie regionalni oraz kierownicy do spraw kluczowych klientów, czyli głównie kierownicy marketów.
Dodatkowo sales director regularnie kontroluje popyt i konkurentów oraz szuka nowych metod eksportu. Tworzy również sprawozdania i robi budżetu. Należy podkreślić, że dyrektor, jaki jest odpowiedzialny za oddział sprzedaży, stanowi przykład dla swoich podwładnych, więc sam wyszukuje nowych interesantów i wysprzedaje produkty.
sales director

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Rola na tym stanowisku, jest niezaprzeczalnie wszestronna i potrzebuje ogromnej dalekowzroczności.

Nie jest więc to prosty kawałek chleba, lecz trzeba podkreślić, że jeśli jesteś pełen inicjatywy i bardzo wygadany będziesz radował się sensownymi zarobkami. A nade wszystko, doświadczenia kierownicze w sprzedaży są aktualnie ogromnie pożądane, więc ze znalezieniem stanowisk nie powinieneś mieć problemów.