Posiadasz pokaźną sumę pieniędzy i chciałbyś je gdzieś ulokować? Kilka zdań o private banking.

Odłożyłeś sporą kwotę środków? Kupiłeś szczęśliwy kupon w Totolotku? A może po prostu posiadasz wielkie zarobki? Standardowe oferty banką nie są dla ciebie. Dużo banków (w tym też i te z naszego kraju) ma ofertę indywidualną dla bogatych klientów – w mowie Szekspira zowie się to private banking.

Kredyt w gotówce

Autor: Arek Olek
Źródło: http://www.flickr.com

Wypiszmy główne atrybuty takiej oferty. Primo, bankowość prywatna odznacza się jednostkowym podejściem do kontrahenta. Każdym właścicielem rachunku tego typu zajmuje się zawodowiec, który odpowiada za wyszukanie korzystnych opcji. Warto to uwypuklić – osoba, która może obracać znacznymi aktywami (najczęściej powyżej miliona złotych), otrzymuje precyzyjnie pod nią wykreowane oferty. W dobie kryzysu, kiedy instytucje finansowe cierpią na mniejsze wpływy do skarbca, klient chcący zdeponować grube sumy jest na wagę złota. Dlatego taka osoba ma zapewnione znacznie korzystniejsze warunki niż przeciętny obywatel, posiadający konto ROR.

Secundo, bankowość prywatna daje asystę przy inwestowaniu zgromadzonych środków. To oczywiste, że nie opłaca się trzymać bez użytku wielkich kwot, mądrym rozwiązaniem jest wybranie jakiejś opcji, by te kwoty pomnożyć. Finansista, który jest przydzielony do kompleksowej usługi zasobnego klienta, może służyć radą przy nabywaniu obligacji na giełdzie.

Nie zapominaj o tym, że możesz przeczytać następne zajmujące posty – wystarczy tylko na tej witrynie (https://asmtechnology.eu/biuro-czechy/) wejść w umieszczony tam link.

Wiele banków oferuje również wsparcie przy innych rodzajach inwestycji. Dobrym przykładem jest wkładanie środków w nieruchomości.

Po trzecie, private banking (sprawdź więcej: ) to komfortot. Każdy klient otrzymuje pewność, że jego środki są bezpieczne i że może w każdym momencie dostać wsparcie. Instytucje finansowe bardzo cenią bogatych klientów, dlatego można oczekiwać najwyższej jakości obsługi.

Więcej danych na temat tej usługi poznasz, gdy osobiście udasz się do konkretnego banku. Trzeba pamiętać, że bankowość prywatna polega na indywidualnym podejściu, zatem wielu informacji nie znajdziesz w ulotkach promocyjnych lub na stronach WWW.