Popraw bezpieczeństwo firmy – zainwestuj w systemy alarmowe, które zawsze cie ostrzegą

Wygodniejsze życie zupełnie nie oznacza poprawnego bezpieczeństwa. Co chwila przekonują się o tym kolejni ludzie, którzy stają się ofiarami włamań, najść, kradzieży i podobnych przestępstw. Tylko w gestii nas samych leży zadbanie o bezpieczeństwo własne i swoich rzeczy.

alarmy

Autor: TeppoTK
Źródło: http://www.flickr.com
Dlatego też obserwujemy rosnącą popularność systemów alarmowych, monitoringów, czy przemysłowych kamer. Alarmy (All Secure – serwis alarmów Gdańsk) to przeważnie jedne z pierwszych pomysłów, szczególnie w większych przedsiębiorstwach (w których pracuje do kilkuset osób) na wzmocnienie bezpieczeństwa całej kadry. Docelowy ich użytek nie zmienił się tak naprawdę wcale od czasów wojen – wciąż mają one chwytliwym, nieprzyjemnym, lecz wyraźnym dźwiękiem przypominać zgromadzonym wokół o zagrożeniu wewnętrznym lub zewnętrznym.

czujka

Autor: Faruk Ateş
Źródło: http://www.flickr.com

Działają na rynku firmy specjalizujące się w produkcji elektronicznych systemów bezpieczeństwa. Spod ich rąk wychodzą nie tylko instalacje alarmowe Wrocław, ale również przeciwpożarowe, oddymiania, czy tylko kamerujący monitoring. Nie tylko gigantyczne galerie i sklepy-molochy są obwieszone alarmami. Montowane są także na lotniskach, czy instytucjach kulturalnych. Dla bezpieczeństwa własnego i klientów w przydrożnym sklepie czy biurze wystarczy skonfigurowanie jednej kamery.

Systemy alarmowe dzielone są na zewnętrzne, lokowane poza polem działania oraz wewnętrzne, ulokowane w pomieszczeniach pracowniczych lub domach. Nie przez przypadek wymieniłem mieszkania – szczególnie te na przedmieściach które na sam widok kuszą potencjalnych włamywaczy. Systemy alarmowe w domu czy na posesji mają możliwość konfiguracji z czujnikami gazu, dymu lub chronią przed zalaniem.

Ciekawą opcją są kontaktony – specjalne czujniki przy drzwiach czy oknach.

Koniecznie zobacz artykuł w serwisie (http://fixiwatch.pl/serwis-apple-watch-warszawa/) publikującym zbliżone informacje. Są równie fascynujące, ponieważ odnoszą się do tego samego tematu.

Przez odpowiednie ustawienie reagują one na otwieranie lub stłuczenie. Wymienione rozwiązania mogą w ogromnym stopniu przyczynić się do redukcji ewentualnego zagrożenia, w dodatku nie związanego tylko i wyłącznie z włamaniem osób trzecich.

Mniej opłacalną opcją jest współpraca lokowanych w mieszkaniach urządzeń z działaniem firm ochroniarskich. To nie tylko dodatkowe koszty, ale także zrzeczenie się prywatności. Alarmem są również domofony i wideodomofony. Uniwersalni gracze wyspecjalizowani w wytwarzaniu systemów bezpieczeństwa mają swoją działkę także w tej materii.