Pomysł na biznes – kwiaciarnia

Dziś bardzo wielu ludzi decyduje się na otworzenie własnej firmy. Idee są różne. Część przedsiębiorców chce wejść na rynek, gdzie jest duża konkurencja – choćby zakład fryzjerski albo sklep z ubraniami. Czasami przedsiębiorcy biorą się za działkę, o której nie mają pojęcia, myśląc, że jakoś to pójdzie. To widać na przykładzie wielu restauracji. Istnieje jednakże dziedzina, do której można wejść w miarę łatwo i jeśli tylko znajdziemy świetną lokalizację i będziemy ciężko pracować – sukces mamy w kieszeni. Idzie mianowicie o kwiaciarnie.

Jak się za to zabrać

Konkurencja jest duża, można to dostrzec zwłaszcza w większych miastach. Gdy chodzi o taki biznes, jak kwiaciarnia Warszawa ma przynajmniej jedną na prawie każdym skrzyżowaniu. Ale nie ma powodu do wielkich obaw. Akurat w tej branży można wyszukać dla siebie lokalizację taką, żeby dało się rozkręcić ten biznes (https://inoffice.pl/sale-konferencyjne/) naprawdę dobrze.

Niezwykła moc kwiatów

Autor: Sigma International (Poland) Ltd
Źródło: Sigma International (Poland) Ltd. Sp. z o.o.

Dobrze jest zacząć od analizy konkurencji. Właściwie wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową hasło, którym jesteśmy zainteresowani, choćby „kwiaciarnia Wrocław” i przyjrzeć się na mapie, gdzie jest luka, brakuje kwiaciarni, a przydałaby się. Kwiaty doskonale sprzedają się naturalnie w okolicach kościołów i cmentarzy, lecz także teatrów, oper albo kin. Idealne miejsce to okolice restauracji, gdzie pary zakochanych chętnie wybierają się na randki, lub organizowane są okolicznościowe imprezy. Oczywiście, bywają miejsca, gdzie będzie trudniej. Jeśli chcemy założyć taki biznes, jak kwiaciarnia Kraków na przykład przeciwstawi nam gigantyczną konkurencję pod postacią swoich słynnych kwiaciarek, do których ludzie przybywają czasem nawet z obrzeży miasta.

Jeśli są jakiekolwiek fascynujące Cię pytania na przedstawiany temat, to kliknij na oficjalne źródło (https://www.miejscakonferencyjne.pl/sale-konferencyjne/bielawa/hotel-debowy-biowellness-spa.html), ono zapewne Cię zaciekawi.

To jest powód, dla którego analiza konkurencji jest tak ważna.

Zatrzymaj przy sobie klientów

Równie ważną kwestią jest interesujące podejście do akcji promocyjnych. Trzeba wiedzieć w jaki sposób poradzić sobie choćby z kwiatami, które już nie są pierwszej świeżości i wiemy, że nie wytrzymają dłużej niż dwa dni w wazonie. Może wykorzystać je jako promocję naszej kwiaciarni i po bardzo niskiej cenie sprzedawać je przechodniom jako „bukiet na stół w jadalni”, albo nawet i rozdać je z wizytówką naszej kwiaciarni. Ludzie pamiętają tego typu niewielkie gesty, a jeżeli są z okolicy – to zdobyliśmy już stałych klientów.

Oczywiście, nie można tak ot, bez żadnej wiedzy brać się za tę dziedzinę. Jeśli nie chcemy przechodzić kursu florystycznego to na początku zatrudnijmy dobrego florystę. Taka inwestycja na pewno się zwróci.