Pokój dzienny jest oczywiście jednym z najważniejszych wnętrz w każdym domu jak i mieszkaniu

To właśnie tutaj się odpoczywa bądź oddaje się codziennym rozrywkom, dlatego warto wyposażyć salon tak, aby był on faktycznie komfortowym miejscem dla całej rodziny. W ten sposób, na pewno kategorycznie łatwiej będzie organizować rodzinny czas.

Co najważniejsze należy zadbać o większą, komfortową kanapę, na jakiej zmieści się kilka

Szklany stół

Autor: Lee Haywood
Źródło: http://www.flickr.com

osób. Rzecz jasna, ważne jest aby była stylistycznie przystosowana do całego salonu, nie ma to jednakże znaczenia priorytetowego. Co więcej, w pobliżu kanapy powinien stanąć stolik, na jakim będzie można położyć przekąski, przykładowo na czas oglądania ulubionego filmu bądź rozłożyć gry planszowe. Dzisiaj rzeczywiście popularne są stoliki szklane, jakie prezentują się nadzwyczaj elegancko. Dostępne są stoliki o różnej wielkości oraz aranżacjach, tym samym mogą stać się naprawdę ciekawym uzupełnieniem salonu. Takie szklane stoliki to propozycja dla osób lubiących surowe, ale efektowne meble.

Telefon na szklanym stoliku

Autor: Indi Samarajiva
Źródło: http://www.flickr.com

Ewentualnie, sprawdzą się też stoliki drewniane. Na dodatek, warto pomyśleć o ustawieniu w salonie wygodnych, dużych foteli. To świetna alternatywa dla tych osób, jakie lubią czytać książki i chętnie zagłębiają się w miękkich obiciach fotela. Przydatnym rozwiązaniem jest też większa ilość poduszek, wobec tego cały salon zyska atmosferę szczególnie przytulnego miejsca. Warto pomyśleć też o pasujących półkach. W ofercie sklepów meblowych, poza klasycznymi kredensami, znaleźć można całe systemy mebli pod telewizor, jakie nie tylko dają szansę na bezpieczne przechowywanie koniecznych przedmiotów, ale stanowią również namiastkę domowej biblioteczki. Możliwości jest rzeczywiście dosyć dużo, wobec tego każda osoba będzie w stanie znaleźć coś zadowalającego dla siebie.

W salonie trzeba zadbać też o stosowne oświetlenie.

Masz jeszcze sekundę? Jeżeli tak, to namawiamy Cię do nowej strony, na której znajdziesz pouczające wpisy – najedź na link oliwki zielone.

Przeważnie wybierany jest jeden punkt światła – lampa sufitowa. Interesującym pomysłem może być jednakże umieszczenie w pokoju kilku lampek na stoliku, które gwarantują bardziej nastrojowe, przytłumione światło i zupełnie zmienią nastrój panujący w salonie. Niekiedy faktycznie małym kosztem można urządzić naprawdę piękny pokój dzienny, w którym cała rodzina będzie spędzała wspólnie czas.