Parę słów odnośnie materiału PEEK

Dla większości osób może wydawać się znajomy, jednak zwykle jedynie z nazwy, która często jest tematem rozmów. Niestety, nie wszyscy mają wiedzę na temat jego zastosowania codziennego i roli na rynku przemysłu.

apartamentowce

Autor: Wawel Service
Źródło: Wawel Service
Bardzo często wiadomo tylko tyle, że jest on niezwykle odporny na wszelakie reakcje chemicznych substancji.
samochód - perspektywa

Autor: Cezary Borysiuk
Źródło: http://www.flickr.com
Tematem głównym jest oczywiście materiał PEEK – zobacz materiał peek. Może on występować w wielu kolorach, a każdy z nich odznacza się odmiennymi właściwościami. Z reguły opisuje się go jako materiał o roli zaawansowanej w zakresie mechanicznym, a także charakteryzuje się odpornością cieplną, w związku z czym nie posiada on – co może być pewnego rodzaju zaskoczeniem – żadnych innych zamienników w mechanicznych konstrukcjach.

Przedstawiana porada jest dla Ciebie użyteczna? W takim razie sprawdź poza tym inne tego typu artykuły i przeczytaj więcej wskazówek.

Materiał PEEK z powodzeniem może być natomiast sterylizowany z użyciem wodnej pary, jak również chociażby promieniowania gamma. Ponadto, spełnia on wszystkie wymagania mające związek z kontaktem z żywnością, ustalone przez dyrektywy europejskie oraz północnoamerykańskie. Stosowany może być także w przemyśle farmaceutycznym i laboratoriach. Jest także nader odporny na ścieranie oraz posiada bardzo niski współczynnik tarcia. Używa się go również – o czym wyżej wspomniano – w przemyśle, m.in.

Szukasz nietuzinkowego tekstu, który omawia pożyteczne kwestie? Jeśli tak, to kliknij tu, gdyż niewątpliwie Ci się przyda. Uczciwie zalecamy tę witrynę (https://fixiwatch.pl/uslugi/wymiana-wyswietlacza/).

do produkcji kół zębatych oraz pierścieni.

Materiał PEEK więcej podzielić można na różne barwy – czarny, nader twardy i sztywny, a także odporny na uderzenia, szary – stosowany jest w pracach, w których temperatura sięga ponad 150 stopni Celsjusza, a nawet i kolor antracyt, mający zdolność do transportowania ciepła.

Materiał PEEK występuje też w kolorze białym, który jest wypełniony drobinkami ceramicznymi oraz odróżnia się niezwykle wysoką stabilnością wymiarową. Tworzone z niego produkty z powodzeniem mogą być lżejsze o połowę, jak też bardziej odporne na niepożądane uderzenia.