osoba

osoba

Pomóż swojej kompanii zaistnieć w sieci

W obecnych realiach, praktycznie w poszczególnej branży w Polsce obserwowana jest olbrzymia konkurencja. Nic w tym dziwnego, przecież wiele osób chce prowadzić własną firmę, gdzie nie będzie musiało przed nikim się tłumaczyć. Jeżeli posiadasz własne przedsiębiorstwo, bez wątpienia zaobserwowałeś już, jak trudno się wypromować i zyskać kolejnych klientów.

(więcej…)

W dzisiejszych czasach coraz większa liczba rodaków zalicza się do wyższej klasy średniej, która może sobie pozwolić na nietypowe oszczędzanie

Jeszcze kilkanaście lat temu, po upadku komuny, większość Polaków ledwo radziła sobie finansowo. Były to ciężkie czasy. Jednak teraz, kiedy sytuacja jest lepsza i spora ilość rodaków posiada dobrą pracę, nadszedł w reszcie moment na intensywniejsze wydawanie środków (co wspiera gospodarkę), ale również na konstruktywne oszczędzanie.
Nadal duży odsetek ludzi trzyma środki na lokatach w banku.

(więcej…)

Crowdfunding w Polsce

Dużo osób skarży się dziś na bardzo trudną sytuację jeżeli chodzi o rynek pracy oraz tym samym na niedostateczną liczbę miejsc zatrudnienia. Faktycznie kryzys ekonomiczny, który dotknął prawie wszystkie państwa przyczynił się do tego, że znacznie ciężej jest obecnie dostać wolne stanowisko, które jest zgodne z naszymi umiejętnościami i przede wszystkim oczekiwaniami.

(więcej…)

Opodatkowanie wynajmu w Polsce

W kraju w czasie wynajmu apartamentu obowiązują pewne wytyczne. Strony podpisujące umowę najmu powinny być świadome, że do ich obowiązków zalicza się zapłata określonych podatków. Rozważając sprawę taką jak opodatkowanie wynajmu należy przyznać, że oprócz podatku głównego należy płacić podatek dochodowy od osób fizycznych, podatek VAT – od towarów i usług, a także podatek od nieruchomości. Osoby podpisujące umowę są świadome tego, że jeśli się nie wywiążą z zapłaty nałożonego na nich obowiązku uiszczenia opłaty mogą spodziewać się bardzo nieprzyjemnych konsekwencji w postaci stawek podatkowych. Opodatkowanie wynajmu i spodziewane kary za brak zapłaty rozliczają określone organy podatkowe.

(więcej…)

Kim dokładnie bywa kierownik ds. personalnych, jakiego typu ma zadania oraz kto jest najbardziej odpowiedni na to konkretne stanowisko?

Kierowanie ludźmi nie jest łatwą sprawą, jednak egzystuje bardzo dużo ludzi, którzy bardzo dobrze się w tym zadaniu czują i co więcej – potrafią to czynić w sposób, który nie wzbudza w jego pracowniku strachu oraz zarazem mobilizuje go do roboty.

(więcej…)

Odbieranie długów nie powinno być wielce trudne

Od czasu do czasu dzieje się tak, iż ze szczerego serca pożyczamy komuś określoną ilość pieniędzy, umawiając się z nim na termin zwrócenia, lecz jednak okazuje się, że nie jest on przestrzegany. Pewnie że może się okazać, że konkretna osoba nie pamiętała i kiedy jedynie jej o tym powiemy, to od razu zwróci pożyczkę, mimo wszystko może się także okazać tak, że nie będzie pragnęła tego robić.

(więcej…)

Lampka antydepresyjna – czyli, w jaki sposób pozbyć się sezonowej depresji

Czym dokładnie bywa wspomniana w tytule sezonowa depresja? Jaka rzecz ją powoduje oraz u jakich osób najczęściej występuje? Jak ją zwalczać? Jakie bywają jej objawy? W jaki konkretny sposób użycie lampki może naszym osobom pomóc wewnątrz tego ciężkim okresie? To wszystko i jeszcze bardziej dużo nie posiadając żadnego problemiku znajdziesz w środku naszego nowiutkiego felietonu!

(więcej…)