Od jakiegoś czasu Urząd Skarbowy stara się iść z duchem czasu oraz ułatwiać Polakom funkcjonowanie

W tym roku składanie sprawozdań finansowych było szalenie łatwe dzięki nowym rozwiązaniom wprowadzonym przez Skarbówkę.
Już od pewnego czasu możemy dostrzec, że nasze urzędy starają się wyjść naprzeciw wymogom XXI wieku.

pit

Autor: www.nartyslowacja.pl
Rozpoczęli tym, że przykładowo można już sporo rzeczy zrobić online. Tak było również już od jakiegoś czasu z formularzem PIT, który wysyłaliśmy do Skarbówki.

Ciekawi Cię istotna propozycja sprzedaży podobnego artykułu? Zapraszamy zatem do kliknięcia w ten link. W nim wyszukasz ich znacznie więcej.

Można było wszystko załatwić online i nikt nie musiał przeżywać ciężkich chwil w kolejkach do okienka. Z tej opcji korzystali z reguły ludzie młodzi, bo seniorzy nie umieją zbyt dobrze obchodzić się z internetem. Zazwyczaj bali się, że coś pomylą i z tego powodu woleli składać formularz w tradycyjnej wersji papierowej. W tym roku nastąpił przełom. Urząd Skarbowy rozliczył nas bowiem sam. To ogromny krok do przodu. Zatem ludzie, którzy nie mieli żadnych odliczeń podatkowych (ulgi na dzieci albo na internet) nie musieli niczego robić. Jeżeli na przykład jakiś starszy pan pobiera emeryturę, ale nie jest zatrudniony dodatkowo w jakiejś firmie, to urząd rozliczył go samodzielnie na podstawie papierów otrzymanych z ZUS. I to w sumie tyle. Nie trzeba się irytować, wypełniać dokumenty i jeździć do Skarbówki.

W sumie spora część społeczeństwa, która żyje już na emeryturze (ale nie wyłącznie oni, a wiele większa grupa ludzi), może nareszcie najnormalniej w świecie zapomnieć o dokumencie PIT do końca swego życia. Cóż za radość i mniej nerwów dla dużej części naszego społeczeństwa.