O aplikacjach mobilnych – przydatne porady

Oprogramowanie do popularnych komórek oparte na licencji open source diametralnie zmieniło możliwości urządzeń mobilnych. Aktualnie projektowanie aplikacji mobilnych jest bardzo łatwe i wymaga tylko elementarnej wiedzy z zakresu programowania. Przez to na stronach internetowych można znaleźć tysiące amatorskich programów stworzonych na komórki, które wykorzystują przyrządy w jakie wyposażony jest zwykle smartphone: żyroskopy, kamerę czy nawigację GPS. Wiele z takich programów służy tylko zabawie, istnieją jednak takie, które pomagają ratować życie człowieka. Możliwości oprogramowania ograniczone są więc tylko przez zamysł programisty.

telefon w dłoni

Autor: Rob Lawton
Źródło: http://www.flickr.com
Zatrudnienie dla młodych programistów
Tworzenie aplikacji na androida jest świetnym przygotowaniem do profesjonalnego programowania. Z tego powodu przedsiębiorstwa zajmujące się oprogramowaniem mobilnym nierzadko zatrudniają studentów kierunków związanych z informatyką na lokalnych uczelniach. Dla studenta taka pozycja w CV jest dodatkowym plusem przy późniejszym poszukiwaniu zatrudnienia. Pracodawcy natomiast nie muszą płacić profesjonalnym pracownikom za projektowanie podstawowych aplikacji mobilnych (jojomobile.eu/oferta). Jest to więc sytuacja, w której każda strona czerpie sporo korzyści. Komercyjne aplikacje pisane przez młodych ludzi to najczęściej nieskomplikowane aplikacje do zarządzania zasobami urządzenia, czy inne popularne programy.

Aplikacje w służbie zdrowiu
Jak można się dowiedzieć, z użyciem telefonu można uzyskać najprostsze wyniki badań, przykładowo zmierzyć ciśnienie. Taka aplikacja wykorzystuje lampę błyskową w telefonie, oraz wbudowaną kamerę. Po uruchomieniu programu, zbliża się palec do obiektywu i oczekuje na obliczenie wyniku.

Spodobał Ci się nasz opis? Więc czytaj również (https://spektrometriamas.pl/spektrometry-qtof/tripletof5600/), co chcesz na następnej witrynie, którą z radością dla Ciebie opracowaliśmy.

Ostatnio powstała także aplikacja śłużąca podstawowemu badaniu wzroku. Zasada działania jest podobna, ale w tej sytuacji kamera wykonuje fotografię dna oka. Jest to najmniej kosztowny dostępny sposób uzyskiwania podstawowego badania oczu, który jest często stosowany przez uczestników misji humanitarnych w Afryce. Program nie przewiduje automatycznej diagnozy wyników badania, ogranicza tylko koszty związane z transportem ludzi do placówek z odpowiednim sprzętem.