Nowy i używany sprzęt budowlany

Często odzywa się w Tobie chęć bycia samemu sobie sterem i okrętem? Masz godny uwagi pomysł na własną firmę?

Zdecyduj się na prywatną działalność! Tym bardziej, że osoby planujące otworzenie własnej firmy, mogą być pewni wsparcia pod względem wkładu pieniężnego na rozkręcenie całego przedsięwzięcia – urzędy pracy zapewniają dotacje na rozwój działalności. A może prowadzisz już własną firmę budowlaną, ale chcesz szeroko rozwinąć skrzydła? Fundusze unijne na rozwój firmy to szansa dla tych, którzy mają cel by założyć działalność gospodarczą lub chcą modernizacji już istniejącego biznesu, lecz nie mają na ten cel odpowiednich środków. Przy finansowym wsparciu ze źródeł zewnętrznych o wiele sprawniej jest urzeczywistnić przedsiębiorcom pomysł na własny biznes.

Wózek widłowy w hali magazynowej

Autor: U.S. Naval Forces Central Command/U.S. Fifth Fleet
Źródło: http://www.flickr.com

Obecnie rynek budowlany przede wszystkim funkcjonuje na zasadzie zleceń i przetargów budowlanych. Co istotne, formalności są bardzo wysokie, i nie każda firma ma problem z „przebiciem się” na rynku pracy. Firmy takie mogą ubiegać się o fundusze na nowy lub używany sprzęt budowlany (np. dźwigi, kruszarka, widlak, młot pneumatyczny. W drugim przypadku, sprzęt powinien posiadać odpowiednie właściwości techniczne a także spełniać obowiązujące normy. Możemy także wykorzystywać nasz sprzęt w miesiącach, gdy nie prowadzimy robót, czyli wypożyczać nasz sprzęt, w miesiącach gdy sami go nie używamy, za niższe stawki, ale wciąż dla nas opłacalne. Dzięki temu zarobimy pieniądze np. na ratę, jeżeli zakupiliśmy sprzęt na kredyt, lub jeśli pozyskaliśmy go z dotacji.

Pamiętajmy jednak, że pomyślna decyzja odnośnie dotacji nie upoważnia nas do zaniechania wypełniania obowiązków wymaganych przez instytucję dofinansowującą. Najważniejszy z nich, to obowiązek utrzymania działalności gospodarczej przez okres nie krótszy niż 12 miesięcy od dnia założenia działalności gospodarczej, pod rygorem obowiązku dokonania zwrotu otrzymanych pieniędzy razem z odsetkami. Mimo wielu obaw i odpowiedzialności z jaką utożsamiana jest własna działalność spora liczba osób wybiera te drogę z przekonaniem o jego powodzeniu, dlatego…odwagi!