Nowoczesne prowadzenie obsługi księgowej i sprzedażowej w firmie za pomocą narzędzi internetowych

Dzięki internetowi prowadzenie swojej firmy jeszcze nigdy nie było tak łatwe. Wielu ludzi podziela takie zdanie i nie jest są to odosobnione opinie, bo faktycznie sieć daje obecnie ogromne możliwości jeśli chodzi o programy i narzędzia do pomocy przy prowadzeniu firmy.

Sprzedając towary czy wykonując usługi ostatecznym etapem będzie wystawienie dokumentu sprzedaży, a następnie w wyznaczonym czasie rozliczenie wszystkiego i zapłacenie należnych podatków. I do tych właśnie dwóch rzeczy, czyli wspomagania fakturowania i rozliczeń księgowych można znaleźć bardzo łatwe w użytkowaniu i niedrogie narzędzia, udostępnianie przez wiele firm. W wielu przypadkach program do faktur (zobacz) jest podłączony od razu z modułem księgowym, więc wprowadzając dokument sprzedaży od razu jest on widoczny w księdze głównej. W przypadku małych firm, które nie chcą wydawać dużych kwot na obsługę księgową tego typu rozwiązanie jest bardzo praktyczne i co najważniejsze tanie – sporo programów nic bowiem nie kosztuje, a w płatnych abonament jest kilka razy niższy niż koszt oddzielnej obsługi księgowej.

Biurko z komputerem

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com

Duża część takich narzędzi obsługuje jednak tylko jeden z obszarów, to znaczy albo fakturowanie albo księgowość. Jak twierdzą przedsiębiorcy, a tego typu osób jest coraz więcej, faktury online (kliknij) bardzo się sprawdzają przy ich działalności. Jeżeli firma wystawia kilka czy kilkanaście dokumentów sprzedaży na miesiąc, to rzeczywiście tego typu rozwiązanie będzie wygodne i praktyczne. Serwisy które umożliwiają wystawienie online faktury funkcjonują całą dobę, bez żadnych przerw i przestojów, i w każdej chwili można się do nich dostać z każdego miejsca przyłączonego do sieci internetowej.

Nie ma też problemów z bezpieczeństwem danych – są one bardzo dobrze pozabezpieczane przed różnymi przypadkami. Przy samodzielnym wystawianiu faktur na komputerze firmowym często się okazywało, że sprzęt ulegał awarii i przedsiębiorca tracił wszystko, co na nim było. Ogromną zaletą fakturowania online (tu) jest także prostota i wygoda obsługi – tego typu programy są bardzo intuicyjne i nie trzeba ich długo poznawać.