Niezbędnik każdego fachowego cieśli, to znaczy co musi znaleźć się w warsztacie stolarskim

Cieśla to rzemieślnik, który zajmuje się wykonywaniem mebli drewnianych, a także ich konserwacją, instalowaniem lub malowaniem. Praca stolarza wymaga właściwych umiejętności zawodowych, między innymi dużych zdolności manualnych, i także umiejętności robienia i odczytywania rysunków technicznych. Stolarz musi także cechować się pewnymi ważnymi zaletami, takimi jak pracowitość, odpowiedzialność oraz wytrwałość.

W swojej pracy stolarz stosuje różne narzędzia. Niezbędnikiem wszelkiego stolarza na pewno jest stół ślusarski, na jakim może on robić swoją pracę. Stoły ślusarskie zwykle charakteryzują się wielką wytrzymałością, odpornością oraz solidnością, dzięki nim wolno łatwo uporządkować miejsce pracy. Co więcej w pracy stolarza konieczne są również kątowniki, poziomice i miarki. W swojej pracy cieśla korzysta także z takich narzędzi i urządzeń, jak na przykład wkrętarki.

zestaw wiertarko-wkrętarki

Autor: Russ_Whaley
Źródło: http://www.flickr.com

Dzięki wkrętarkom cieśla może bez kłopotu wkręcić każdą śrubę, przydatny okaże się również zestaw śrubokrętów i wkrętów o przeróżnych końcówkach (płaskich, krzyżakowych itp.). Stolarz w wielu przypadkach w swojej pracy korzysta też z dłuta stolarskiego, oczywiście konieczne jest skrupulatne operowanie takim narzędziem. Do typowych narzędzi stolarskich, które z pewnością muszą znaleźć się w każdym warsztacie, należy też wiertarka, kombinerki i gwoździe i śruby nierdzewne.

Czy masz ochotę może otrzymać link do strony hak zawiesia, gdzie oczekują na Ciebie następne teksty? Myślimy, że przypadnie Ci do gustu nowy portal.

Pomimo tego, że śruby są raczej niewielkie, wcale nie oznacza to, iż mają także nieduże znaczenie. Wprost przeciwnie te małe fragmenty odgrywają ogromnie znaczącą rolę w pracy stolarza, albowiem są użytkowane do instalowania i składania wielu elementów drewnianych.

Śruby nierdzewne osiągalne są aktualnie w wielu typach i modelach – przeczytaj o śrubach nierdzewnych. W swojej pracy cieśla stosuje między innymi śruby oczkowe, śruby z łbem młoteczkowym, oraz także śruby motylowe. Dodatkowo przydatne z pewnością okażą się także śruby radełkowane oraz śruby dwustronne.

Zainteresował Cię omawiany artykuł i musisz odnaleźć podobne teksty? Kliknij więc ten link i sprawdź więcej porad pod linkiem!

Naturalnie to ledwie parę modeli śrub, jakie stolarz na co dzień stosuje w swojej pracy. Bez wątpliwości każdy rzemieślnik ma ich w swoim warsztacie faktycznie sporo.