Niestety powietrze w naszym kraju jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych w Unii Europejskiej i na świecie

Już od kilku lat nieprzerwanie trąbi się o tym, że w Polsce jest tak gęsty smog, jak choćby w Chinach. To zdecydowanie fatalnie wpływa na ludzkie zdrowie.
Starsze osoby przekonują, że dawniej powietrze było znacznie gorsze, co dało się zauważyć niemal gołym okiem.

szafa z ciuchami

Autor: Megan
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak w czasach komunizmu nikt nikt tego nie nagłaśniał. Dzisiaj trąbi się o tym na każdym kroku — szczególnie zimą. To najgorszy okres w roku, jeżeli chodzi o smog, bo w wielu polskich domach do teraz działają stare kopciuchy. Poza tym są nadal osoby, które wrzucają do pieca, co popadnie i niestety nie chcą zrozumieć, że trują siebie oraz innych.

Czy w odniesieniu do omawianego w tym materiale zagadnienia otrzymujesz właściwe odpowiedzi? Jeżeli nie, to inne porady zobacz pod adresem, który znajduje się tu.

Wobec tego istotne jest, aby zimą nie spędzać zbyt wiele czasu na zewnątrz. W mieszkaniu natomiast należy zaopatrzyć się w oczyszczacz powietrza. Jest to z reguły małe urządzenie, które będzie pozbywało się groźnych pyłków z powietrza. Istotne jest, by przeczytać, jakie zanieczyszczenia on usuwa. Kupowanie drogiego sprzętu, który nie zwalcza najgroźniejszych pyłków PM 2,5, jest w sumie bez sensu, ponieważ o nie głównie chodzi. Oczyszczacze bywają różne, ale muszą posiadać kilka głównych cech. Jeżeli przykładowo pragniemy, by działały również nocą, to muszą mieć system cichej pracy.

Wówczas nie buczą oraz nie palą się na nich żadne lampki — najlepsze rozwiązanie dla tych, którzy na przykład chcą umieścić oczyszczacz w pokoju dziecięcym. Powinien być on również dość lekki, byśmy mogli przenosić go do różnych pomieszczeń. W ciągu dnia przykładowo może stać w salonie, a później w sypialni.