Najpopularniejsze tendencje w biżuterii, czyli co się teraz nosi jeśli mówimy o błyskotkach

W każdym sezonie w świetle reflektorów zobaczyć możemy oryginalny trend, o którym z reguły zapominamy, ale czasami zdarzy się, że jeden zostanie z nami parę miesięcy więcej. Przyjrzyjmy się więc paru popularnym obecnie fasonom, a może okaże się, że część z nich wcale nie jest tak oryginalna jak nam się zdawało.

Para młoda na sali weselnej

Autor: Luis Roberto Lainez
Źródło: http://www.flickr.com
Najbardziej widoczną tendencją tego roku jest z pewnością szczodrość w kompletowaniu dodatków i za żadne skarby nie ograniczanie się do jednego egzemplarza biżuterii, gdyż tutaj panuje doktryna im więcej tym lepiej. Dwa pierścionki na każdym palcu są więc mile witane. (obrączki ślubne zirkon) To samo odnosi się do kwestii łańcuszków, które noszone warstwowo, stały się wyznacznikiem podążania za modą. Najlepiej do tego przydają się subtelne złote lub srebrne akcesoria połączone w spójny komplet. Przepych w pierścionkach i na szyi oznacza, że nadgarstki zostawia się nieosłonięte? Nic bardziej mylnego, gdyż i tu panuje szaleństwo i komponowanie wielu bransoletek w połączeniu z zegarkiem to następny hit tego sezonu. Jeśli poszukamy w pamięci, odpowiednio głęboko, może się okazać, że skądś już znamy takie zamiłowanie do przepychu ozdób i mieszanie wszystkich stylów, w celu utworzenia różnobarwnej mozaiki. Taka tendencja ujawniła się także w latach osiemdziesiątych, jedynie w odrobinę bardziej szalonej i jaskrawej kolorystyce.

Należy przyznać, że dzisiejsze trendy są odrobinę subtelniejsze i łagodniejsze, co pod żadnym pozorem nie oznacza, że nudniejsze.A ma miejsce w dziedzinie biżuterii ślubnej? W tej dziedzinie rządzą obrączki dwukolorowe. Są fuzją dwóch popularnych kruszców o odmiennych kolorach.Kategoria obrączki dwukolorowe obejmuje więc nie tylko pierwsze nasuwające się na myśl połączenie, a mianowicie złoto wraz ze srebrem, a również te bardziej niestandardowe, jak dla przykładu złoto białe z czerwonym. To jednak nie koniec, gdyż w weselnych modach znalazło się miejsce dla tak „nieślubnych” kolorów jak granatowy, a w niektórych przypadkach nawet i czarny. Jednak, co w tym dziwnego jeśli w obecnych czasach już nawet czarna suknia ślubna z wolna staje się czymś nie budzącym kontrowersji.

obrączki

Autor: Takashi Hososhima
Źródło: http://www.flickr.com
Wyraźnie widzimy, więc że dziedzina biżuterii podlega dynamicznym przemianom i panujące tendencje zmieniają się z sezonu na sezon.

Nie zwlekaj – jeśli spodobał Ci się ten wpis, to do zweryfikowania są też zbliżone treści na stronie, która jest pod umieszczonym linkiem.

Jednakże, czasami zdarza się tak, iż za kilkanaście, kilkadziesiąt lat niektóre rozchwytywane teraz trendy powracają do życia – .