Najnowsze oferta instytucji bankowych to szansa dla osób samotnych i mniej zamożnych na godne życie

Jak informują statystycy w roku 2030 aż dwa miliony ludności będzie w wieku osiemdziesięciu lat. Podobne założenie mają się sprawdzić jeśli wciąż będzie istniał w naszym kraju tak niski przyrost naturalny.

program komputerowy

Autor: Svebor Prstacic
Źródło: http://www.flickr.com
To nie jedyne zmartwienie naszych rządzących. Polski system emerytalny nie daje pewnych gwarancji na godne życie po przejściu na emeryturę niemal nikomu. Emerytury, które już obecnie wypłacane są emerytom okazują się być zdumiewająco niskie. I nie ma co liczyć, że będzie lepiej. Na przeciw tym problemom wyszedł ustawodawca. W 2014 roku obowiązuje ustawa na temat odwróconego kredytu hipotecznego. Ustawa daj możliwość osiąganie dodatkowych wpływów z tytułu własnej nieruchomości, którą przepisujemy bankom. W zamian dostajemy dożywotnią rentę. Wprowadzone przepisy normują całkowicie nowy mechanizm finansowy, jaki w UE i w Stanach Zjednoczonych cieszy się dużą popularnością szczególnie wśród osób w podeszłym wieku.

Następna witryna, która ma informacje na ten temat da Ci możliwość, by poszerzyć znajomość rzeczy. To istotne, zatem idź tutaj notariusz wrocław centrum i dowiedz się sporo wątków.

Decydując się na skorzystanie z czegoś takiego, jak odwrócona hipoteka kalkulator będzie świetnym narzędziem, aby szczegółowo policzyć bilans zysków i strat. Należy dokładnie skupić uwagę na szeregu niebezpieczeństw z tym związanych. Najważniejszym problemem jest wartość nieruchomości. Winna być on szacowna przez licencjonowanych ekspertów i nie rodzić najmniejszych obiekcji. Senior może także poprosić o wycenienie ceny nieruchomości przez eksperta zarekomendowanego przez rodzinę lub znajomych.

W Polsce jest wiele banków oraz instytucji finansowych proponujących tego typu usługi finansowe. Trzeba jednak znaleźć oferenta ze wszech miar godnego polecenia.

Duża ilość pseudo banków i instytucji para finansowych pasożytuje na ufności osób starszych, zainteresowanych tą formą dodatkowego kapitału i proponuje im nie dobre warunki dożywotniej renty.