Na jakie rzeczy często przekazujemy 1 procent podatku? Jakie są możliwości?

Wypełniając jak co roku wyliczenie podatku, warto pomyśleć o dobrowolnym przekazaniu 1 procenta z naszego podatku na jakiś słuszny cel. Istnieją organizacje, które potrafią zrobić dobry użytek z tych funduszy.

Komu można pomóc?
dług

Autor: Corey Chambers
Źródło: http://www.flickr.com
Warto sprawdzić spis Organizacji Pożytku Publicznego, która jest całkiem pokaźna. Choćby z tego powodu wybrać w ogóle nie jest prosto. Sporo osób zapisuje jeden procent cierpiącym, chorym dzieciom i dorosłym. Istnieje wiele fundacji, za pośrednictwem których możemy także pomóc konkretnym osobom. Zazwyczaj w takiej sytuacji trzeba dodatkowo uściślić jakiemu podopiecznemu chcielibyśmy przelać pieniądze. Pomagać także można osobom starszym, czy biednym, jakie też potrzebują pomocy finansowej.
jeden procent

Autor: Wolfgang Stief
Źródło: http://www.flickr.com
Wiele osób chce poprawić los zwierząt, dlatego też jeden procent podatku, planują zapisać organizacjom, jakie zwierzakami się zajmują.

Jeżeli chcesz przeczytać coś faktycznie bardzo przydatnego, sprawdź treść (https://asmtechnology.eu/) tej strony a na pewno nie będziesz żałować.

Na liście takich instytucji znajdują się schroniska, które potrzebują dużych kwot pieniędzy, ażeby móc w normalny sposób funkcjonować oraz zapewnić swoim podopiecznym bardzo dobre warunki.

Wesprzeć możemy także naukę oraz różne założenia, w ramach których konkretne fundacje działają. W tym wypadku najczęściej wygląda to w ten sposób, że szukamy zagadnienia najbliższego naszemu sercu, na przykład kultura, astronomia, biologia, czy wiele innych.

Jest ich cała masa, dlatego bez problemu możemy odszukać to, co będzie dla nas ważne. To tylko niektóre z przykładów, lecz są one dość często wybierane wśród Podatników .