Na jaki typ transportu morskiego się zdecydować?

Dużo firm, które działają w obrocie międzynarodowym wybierae transport morski, jako ekonomiczną metodę eksportu i importu produktów. Zlecając dostawę ładunku, właściciele firm muszą podjąć decyzję o rodzaju frachtu. Można wybrać transport drobnicowy lub transport kontenerowy. Który z nich stanowi lepszą opcję i czym się kierować wybierając konkretny rodzaj transportu międzykontynentalnego? Podjęta w tym temacie decyzja jest uzależniona przede wszystkim od wielkości ładunku i kondycji finansowej firmy. Warto dokładnie zastanowić się, co jest korzystniejsze dla naszego przedsiębiorstwa.

Żurawie w porcie

Źródło: http://sxc.hu/
Spedycja morska (sprawdź ofertę ), to nie tylko konwencjonalne połączenia żeglugowe, ale też transport kontenerowy. W przypadku drugiego rodzaju przewozu, możemy wyróżnić dwa typy ładunków: fracht morski kontenerowy, co oznacza, że cały kontener zapełniany jest przez jednego odbiorcę oraz transport drobnicowy. W tym wypadku wykorzystuje się tylko fragment przestrzeni ładunkowej kontenera, co powoduje, że w jednym kontenerze mogą być transportowane towary, które są własnością paru firm. Oba rodzaje frachtu towarów są bardzo ekonomiczne, przy założeniu znacznej objętości, dużego ciężaru oraz ilości ładunku.

Zarówno transport kontenerowy, jak i transport drobnicowy mają swoje wady i zalety. Niewątpliwie pierwszy rodzaj frachtu morskiego jest bardziej popularny w przypadku sporych towarów, które ze względu na koszty, wkładane są w całości do kontenerów. Z drugiej strony, transport drobnicowy, to tańszy, wygodny i szybki sposób w przypadku mniejszych paczek, które przebywają drogę morską w jednym kontenerze z produktami innych firm. To dobra opcja dla wszystkich, którzy nie mają zamiaru kupować całego kontenera, a zaledwie jego część. Wybór zależy przede wszystkim od ilości pakunków, który ma być transportowany.

Statki towarowe

Źródło: http://sxc.hu/

Priorytetowym czynnikiem jest też możliwość sprawdzenia kontrahenta, co oznacza, że klient nie musi na początku współpracy ryzykować dużych kwot, jeśli nie zna dostawcy.

Nie duże firmy znacznie częściej borykają się z problemem braku płynności finansowej, dlatego zależy im na jak najmniejszym wkładzie pieniędzy. Dla podobnych firm transport drobnicowy (z firmą ITL Omega), to najefektywniejsze rozstrzygnięcie, które umożliwia elastyczne dopasowanie dostaw.

Zaciekawił Cię ten artykuł? Kliknij na odsyłacz, w tamtym miejscu z pewnością znajdziesz jeszcze większą ilość informacji na wątek, który Cię zainteresował.

Mogą być one mniejsze i wykonywane z większą częstotliwością, a klient nie musi zakupywać od razu całego kontenera. Rzecz jasna, w tej sytuacji koszty transportu podwyższają się, ale za to nie ma przymusu wydawania dużych kwot pieniędzy w zakupy a także w stany magazynowe.

Poznaj wyjątkową ofertę firmy:

Źródło: