Na czym polega praca kuriera? Co jest ważne w tym zawodzie?

Szukając pracy z reguły mamy jakieś swoje wyobrażenia o konkretnym zajęciu. Oczywiście w sieci jest możliwość, by poczytać relacje z pierwszej ręki i mniej więcej wiedzieć na czym dana praca polega. Natomiast póki nie sprawdzimy, to nie będziemy mieli pojęcia jak jest tak naprawdę. Każdy bowiem posiada inne cechy charakteru jak również lubi inne rzeczy. Z tego powodu to co dla jednych może okazać się nie do przyjęcia, dla innych będzie wprost idealne. Jak to wygląda w zawodzie kuriera?

Praca jako kurier to stały kontakt z klientem. Dla jednych to duży atut, ponieważ nie wyobrażają sobie bez czegoś takiego żadnej pracy. Potrzebują tego typu bodźców, jakie dostają od drugiego człowieka. Czasem jest to uprzejmość i życzliwość, a czasem niestety niechęć. Jednak nawet ten drugi rodzaj reakcji odczytywany jest jako wyzwanie, z jakim trzeba sobie poradzić. Kolejną cechą tej profesji jest praca w ciągłym ruchu. Niektórzy nie mogą sobie wyobrazić spędzania ośmiu godzin w biurze pięć razy w ciągu tygodnia. Kojarzy im się to z ogromną nudą oraz monotonią. Z tego powodu w tym wypadku stałe przemieszczanie jest dla tego typu osób bardzo zbawienne.

Osoby, które sądzą, że takie zajęcie to stagnacja zawodowa są w błędzie. Często bowiem praca na stanowisku kuriera jest początkiem kariery w przedsiębiorstwie. Wiele osób pracujących na stanowiskach koordynatorów czy kierowników zaczynało właśnie od dostarczania paczek. Tego typu doświadczenie zdobyte w czasie takiej pracy (prosto z tego źródła) jak i poznanie różnych niuansów w firmie, jak również ogólnie to, że znają branże, pozwala im bardzo dobrze wykonywać także te bardziej skomplikowane obowiązki.

Kurier z wózkiem

Autor: Fernando de Sousa
Źródło: http://www.flickr.com
Trzeba natomiast dodać, że taka praca to również odpowiedzialność. To przecież kurier musi ręczyć za to, w jakim stanie są przesyłki jak i za rozliczenie pieniędzy. Często musi nosić przy sobie sporą gotówkę, dlatego nie wszystkim coś takiego może przypaść do gustu. Nienormowany czas pracy, to również dla jednych duży plus, natomiast dla kogoś innego minus. Można bowiem zaplanowaną pracę zrobić bardzo szybko, lecz mogą wystąpić też trudne do przewidzenia okoliczności, jakie sprawią, że dostawa się opóźnia. Z tego względu każdy dzień przynosi coś nowego. Jedni właśnie to uwielbiają, inni jednak reagują sporym stresem na tego typu sytuacje. Z tego powodu też może to być zarówno wadą jak i zaletą. Z pewnością każdy musi sam się przekonać, czy taka praca to coś dla niego. Warto zbierać swoje doświadczenia w najlepszych firmach kurierskich. Dlatego praca w Patron Service może być doskonałym wyborem.